Zelené potraviny od Activstar

Zelené potraviny od Activstar – OBJEDNAŤ

Zelené potraviny pozná každý z nás. V posledných rokoch sa stávajú obľúbenou súčasťou našich jedálničkov a vzhľadom na to, že nie je možné ich získať denne ako čerstvý zdroj, denne sa stretávame na pultoch zdravých výživ a bio obchodov s rôznymi šťavami, práškami, kapsulami alebo tabletkami. Každý si môže vybrať formu, ktorá mu najviac vyhovuje a chutí. Preto sme sa ponúknuť zelené potraviny aj my. Ponuka v našom E-shope sa neustále rozširuje. Produkty obsahujú čisté substancie a sú veľmi účinné pri zlepšovaní celkového zdravia ľudí všetkých vekových kategórií. Viac info nižšie.

Zelené rastliny účinne vyživujú a posilňujú organizmus, sú ľahko stráviteľným zdrojom vitamínov, minerálov, ale aj bielkovín pre udržanie zdravého tela aj ducha.

ZELENÉ POTRAVINY – ČISTIA AJ VYŽIVUJÚ
POMÁHAJÚ ČISTIŤ ČREVÁ.
Užívaním zelených potravín sa mení črevná mikroflóra, mení sa pH čreva, odpady sa z čreva nedostávajú opätovne do krvného obehu.
POMÁHAJÚ PEČENI.
Zelené potraviny detoxikujú organizmus, viažu na seba ťažké kovy a iné škodlivé látky a vylučujú ich z tela, čím sa odľahčí pečeň.
VYŽIVUJÚ ORGANIZMUS.
Svojím nutričným obsahom dodávajú telu širokú škálu potrebných vitamínov, minerálov, aminokyselín a živých enzýmov v čiste prírodnej forme.

Zelené potraviny dodávajú telu prirodzene množstvo vitamínov a minerálov, normalizujú pH, zbavujú telo ťažkých kovov, dopĺňajú výživovú hodnotu v potravinách, posilňujú imunitu a iné.

Vedeli ste, že aj zelené potraviny treba striedať. Teraz sa ponuka rozšírila na 5 zelených potravín: Activdetox, Activ chlorofyl, Activ BIO sprirulina, Activ green mix, BIO Moringa

 

ACTIV DETOX 230 G – OBJEDNAŤ

Unikátna zmes synergicky pôsobiacich prírodných látok a informácie o ich klinických štúdiách a skúsenostiach pri detoxikácii, očiste organizmu, pri odstraňovaní porúch trávenia a pri podpore imunity.

18 litrov nápoja
cca 60 dávok
na 2 mesiace

Zloženie:
Inulin
Aloe vera extrakt 200:1
Mladý ječmen
Chrom (chrom pikolinát)
Acai 4:1
Cholin chlorid
Spirulina
Uhličitan hořečnatý
Lapacho
Kyselina citronová

ACTIV CHLOROFYL 230 G – OBJEDNAŤ

Video Activchlorofyl od Inočky (záznam z webináru)

Použitie: doplnenie Activ Chlorofyl –  1 odmerku do 2-3 dcl vody, 1 x denne, (doporučujeme ráno na lačno) dávka je na 2 mesiace

Mnoho bylinožravcov, ako je kôň, býk, zubor alebo slon, sa vyznačuje obrovskou silou, čo zrejme vyvracia populárny mýtus, že bielkovinové krmivo pre zvieratá je energeticky najúčinnejšie a poskytuje silu.

Príklad týchto zvierat ukazuje, že rastlinná strava je plnohodnotná, a navyše spôsobuje menej hnilobných a oxidačných procesov v tele. Za zmienku stojí, že aj dravé cicavce pravidelne jedia trávu ako cenný zdroj vlákniny, čo je akýsi „štetec“, ktorý čistí črevá od usadenín a predchádza hnilobným procesom bielkovinovej potravy.“

Chlorofyl je zelené farbivo obsiahnuté v rastlinách, ktoré pomáha udržiavať  telo v optimálnom stave a kondícii.

Účinky chlorofylu

Chlorofyl nášmu telu pomáha v rôznych oblastiach. Jednou vetou sa dá povedať, že je to akýsi prostriedok na udržiavanie čistoty vo vnútri organizmu. Pozrime sa, v ktorých oblastiach ho môžeme využívať:

 • Pomáha zlepšovať prenos kyslíka v tele
 • Napomáha znižovať kyslosť vnútorného prostredia nášho tela
 • Zabraňuje množeniu mikroorganizmov a plesní
 • Viaže a odstraňuje ťažké kovy
 • Rovnako ako pomáha pri regenerácii a rekonvalescencii nášho tela
 • Regenerácia po  vystavení  stresu
 • Dodáva energiu
 • Pôsobí antioxidačne
 • Má antiseptické a protizápalové účinky
 • Podporuje krvný obeh
 • Pozitívne ovplyvňuje trávenie
 • Pomáha lepšiemu dychu
 • Pomáha s prekyslením organizmu
 • Chráni vnútorné orgány
 • Pomáha predchádzať hromadeniu škodlivín v tele

Čo môže byť zelenšie ako chlorofyl ? Keďže je to rastlinné farbivo, vďaka ktorému v rastline prebieha fotosyntéza, a tým sa zabezpečuje prísun energie na vykonávania základných životných procesov v rastline, musí to byť pre nás prospešná látka. Pozrime sa ako vzniká a čo chlorofyl dokáže a prečo je pre nás prospešné piť chlorofylový nápoj pravidelne.

Čo to je Chlorofyl

Chlorofyl je vlastne tmavo-zelené farbivo, ktoré obsahujú všetky zelené rastliny. To znamená, že je to prírodná látka a okrem rastlín ju môžu obsahovať aj baktérie a riasy, v ktorých dochádza k procesu zvanému fotosyntéza. Chlorofyl sú vlastne veľké molekuly, ktoré sú tvorené uhlíkom a vodíkom. Fotosyntéza, ktorá prebieha vďaka tejto látke sa odohráva v chloroplastoch. Chloroplasty sú zelené častice obsahujúce chlorofyl. V tomto procese ide o to, že oxid uhličitý sa mení na cukor, ktorý rastliny využívajú ako zdroj energie a môžu vďaka tomu prežiť.

Zloženie chlorofylu

V zložení je chlorofyl tiež veľmi zaujímavý. Nášmu telu poskytuje antioxidačné látky, ktoré sa v súčasnosti prezentujú ako látky predlžujúce život a nevyhnutné pre očistu organizmu a jeho správne fungovanie. Ďalej nám chlorofyl ponúka vitamíny ako vitamín K a C, kyselinu listovú a látky ako je železo, horčík, vápnik alebo aj bielkoviny. Chlorofyl nájdeme v zelenine ako je napríklad špenát, rukola, listový šalát, uhorka, cuketa, stonkový zeler, pažítka, avokádo, čerstvé bylinky a podobne.

Liečivé vlastnosti zelených rastlín sú z veľkej časti kvôli ich obsahu veľkého množstva chlorofylu. Chlorofyl má protizápalové vlastnosti, zvyšuje imunitnú funkciu organizmu, zrýchľuje fagocytózu. To zabraňuje rastu baktérií v ranách, anaeróbnych baktérií a plesní v črevách.
10 ARGUMENTOV – PRE chlorofyl
Hlavné užitočné vlastnosti chlorofylu:
✔️ Chlorofyl pomáha očistiť telo. Viaže a odstraňuje toxíny a niektoré karcinogény, ako aj soli ťažkých kovov, ako je ortuť.
✔️ Chlorofyl má silné antioxidačné vlastnosti. Chráni bunky pred oxidačným poškodením, eliminuje voľné radikály.
✔️ Zarovnáva hlavnú rovnováhu pH tela v našom tele.
✔️ Chlorofyl je dobrý prípravok včasného uzdravovania, urýchľuje regeneráciu pokožky.
✔️ Dokáže zvýšiť kvalitu a množstvo červených krviniek (červených krviniek)
✔️ Štúdie ukázali, že chlorofyl zastaví rast a chov húb Candida v ľudskom tele.
✔️ Chlorofyl má antibakteriálny a protizápalový účinok pre svaly a kĺby, môže sa použiť vonku na prepláchnutie hrdla v angíne a nádche
✔️ Chlorofyl normalizuje gastrointestinálny trakt a eliminuje všetky črevné problémy
✔️ Chlorofyl čistí pleť od akné, akné, rôzne zápaly, sťahuje ju a tónuje ju.
✔️ Chlorofyl je prírodným zdrojom horčíka, veľmi dôležitým mikro prvkom, ktorý poskytuje množstvo dôležitých procesov v našom tele.

ETIKETA produktu

Activ GREEN mix – OBJEDNAŤ

ZELENÝ JAČMEŇ
✔Zelený jačmeň je superpotravina bohatá na výživné látky s vitamíny A, B1-tiamín, B2-riboflavín, B3-niacín, B6-pyridoxín, B9-kyselina listová, vitamín C, E a K.
Obsahuje množstvo elektrolytov, ako je horčík, fosfor a draslík, esenciálne minerály, ako sú zinok, železo a vápnik.
✔JE SILNÝ ANTIOXIDANT.
Spolu s vitamínom E a betakaroténom je najsilnejším dodávateľom zdravého a kritického enzýmu superoxiddismutáza, ktorý pomáha neutralizovať účinky voľných radikálov produkovaných počas energetického metabolizmu.
Ochranný účinok tohto enzýmu bráni rozvoju širokého spektra chorôb spôsobených oxidačným stresom.
✔ZNIŽUJE ULCERÓZNU KOLITÍDU.
Je cenný pri liečbe ulceróznej kolitídy. Pomáha pri zmierňovaní zápalov a iných súvisiacich symptómov znížením provokatívnych chemikálií v čreve. Pomáha pri vyrovnávaní tekutosti v čreve a vylučuje nahromadené toxíny z tela.
✔DETOCIKAČNÝ ÚČINOK.
Čistiaca schopnosť zeleného jačmeňa je účinná pri odstraňovaní škodlivých ťažkých kovov z tela, vrátane olova, ktoré môžu spôsobiť poruchy správania a učenia, najmä u detí. Hlavnými prispievateľmi k detoxikácii sú zinok, selén a meď. Okrem toho množstvo chlorofylu a betakaroténu v týchto zelených výhonkoch stimuluje eradikáciu odpadových materiálov, ako je hlien a kryštalizované kyseliny. Podporuje tiež metabolické procesy a pomáha pri posilňovaní a detoxikácii pečene.
✔POSILŇUJE IMUNITU.
Podporuje posilnenie imunitného obranného mechanizmu tela. Pravidelná konzumácia poskytuje požadovanú výživu, ktorá je nevyhnutná na vyváženie optimálnej produkcie imunitných buniek. Účinný a silný imunitný obranný systém bojuje s infekciami a zabraňuje rozvoju chorôb.
✔BRÁNI VZNIKU RAKOVINY.
Zelený jačmeň bol experimentovaný s rôznymi diétami na prevenciu chronických chorôb. Kórejskí vedci zistili, že extrakt z jačmennej trávy spôsobil apoptózu (bunková smrť) buniek rakoviny prsníka a prostaty a môže byť užitočný pri liečbe rakoviny počas terapeutických zásahov.
✔CHRÁNI PRED UV ŽIARENÍM.
Ďalším priaznivým účinkom jačmennej trávy je jej ochranný účinok proti účinkom UV žiarenia, ktoré ničia bunky. Predlžuje terapeutickú úľavu na existujúcich poškodených bunkách vďaka prítomnosti enzýmov superoxiddismutázy. Pravidelná konzumácia šťavy zo zeleného jačmeňa pomáha znižovať stres u ľudí, ktorí sú mu viac vystavení, ako je napríklad populácia v mestách.
✔JE DEFENZÍVNY PROTI ÚČINKOM RÁDIOAKTIVITY.
Obnovuje bunky a tkanivá poškodené rádioaktivitou. Je to vďaka prítomnosti chlorofylu, ktorý zlepšuje odolnosť proti rádioaktivite a podporuje tiež tvorbu nových krvných buniek. Z tohto dôvodu sa všeobecne odporúča piť šťavu z jačmeňa pred a po vystavení röntgenovým lúčom, aby sa tak chránil pred rádioaktívnym poškodením.
✔POMÁHA BOJOVAŤ PROTI ZÁVISLOSTI.
Zelený jačmeň je tiež liekom na boj proti rôznym závislostiam. Prítomnosť kyseliny glutámovej v ňom potláča chuť na škodlivé látky, ako sú alkohol, káva, nikotín, drogy a dokonca aj sladkosti.
✔POMÁHA ZNIŽOVAŤ KYSLOSŤ.
Priaznivo prispieva k vytvoreniu rovnováhy medzi kyselinami a zásadami v tele a pripisuje sa mu super alkalickú povahu. Je to prírodný alkalický zdroj, ktorý pomáha pri znižovaní nadmernej kyslosti v tele, ktorá môže spôsobiť poškodenie acidózy. Nerovnováha pomeru kyseliny a zásady v tele môže viesť k problémom, ako sú poruchy spánku, bolesť srdca, únava, zápcha a krehké nechty.
✔UDRŽUJE MLADÚ PLEŤ.
Zelený jačmeň je prirodzený spôsob stimulácie regenerácie buniek bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Vitálne zložky, ako je chlorofyl, vitamín B, železo a fykocyanín, modrý pigment v jačmennej tráve, zlepšujú kostnú dreň a podporujú tvorbu bielych a červených krviniek. Tento obnovujúci účinok jačmennej trávy tiež pomáha predchádzať príznakom starnutia omladzovaním starnúcich buniek a pomáha udržiavať zdravú a mladistvú pokožku. Užitočné enzýmy, ktoré obsahuje, zlepšujú kvalitu krvi, regulujú trávenie a pôsobia ako omladzujúce tonikum pre celé telo.
JABLKOVÝ PRÁŠOK
Jablkový prášok je vyrobený z jablčného octu. Jeho výživové zloženie je podobné octu.
Počas výroby prášku sa vykonáva proces odstraňovania nečistôt, inklúzie tekutín a sušenie. Zložky jablčného octu sa počas procesu inklúzie a zahrievania mierne menia – prchavé organické kyseliny so silným podráždením prchajú, zatiaľ čo slabé prchavé organické kyseliny, enzýmy, minerály a ďalšie živiny sa zachovávajú a menia na menej dráždivý pevný octový prášok.
V Európe a Amerike sa práškový jablčný ocot často kombinuje s organickým chrómom a inými prísadami ako zoštíhlujúce jedlo. FDA v roku 1994 schválila prášok jablčného octu ako doplnok výživy.
✔Má zjavný ochranný účinok na ľudské kardiovaskulárne a cerebrovaskulárne choroby. Obsahuje pektín, enzýmy a vitamíny a ďalšie živiny, ktoré môžu zvyšovať vaskulárnu elasticitu, predchádzať vaskulárnej stuhnutosti a starnutiu, odstraňovať odpady a toxíny nahromadené v krvi a predchádzať kardiovaskulárnym a cerebrovaskulárnym ochoreniam.
✔Podporuje trávenie a detoxikáciu.
Tento prášok dokáže absorbovať prírodné enzýmy a rôzne kyslé prísady, môže urýchliť vylučovanie tráviacej šťavy, podporovať gastrointestinálnu peristaltiku, môže účinne zlepšovať gastrointestinálnu tráviacu funkciu, okrem toho môže tiež odstraňovať rôzne toxíny nahromadené v ľudskom tele, reguluje endokrinný systém ľudského tela, môže zabrániť hyperlipidémii.
CHLORELLA
✔Chlorella pyrenoidosa je veľmi užitočným zdrojom živín s vysokým obsahom bielkovín, ktorý môže tvoriť až 60%, ďalej 20% sacharidov a 10% tukov. Okrem toho je bohatá na rôzne druhy vitamínov, chlorofylu, betakaroténu a viaceré minerály. Pestuje sa umelo predovšetkým v tropických a subtropických podmienkach, ale produkuje sa aj z prírodných kultivácii, kde sa pestuje vo veľmi mineralizovaných jazerách.
✔Chlorella obsahuje jednoznačne najviac aminokyselín, ktoré z organizmu odvádzajú ťažké kovy. Vďaka svojim úplne výnimočným nutričným hodnotám sa chlorella radí medzi superpotraviny. Jej bohato zelená farba pochádza z chlorofylu, zeleného farbiva, ktorého má zo všetkých rastlín na svete najviac.
✔Práve sýtozelený pigment v kombinácii
s ďalšími blahodarnými zložkami, ktoré pôsobia takmer zázračne na ľudské zdravie.
✔Má vplyv na:
•činnosť srdca a ciev
•činnosť čriev a pečene
•prirodzenú obranyschopnosť
•prečistenie
•normálnu činnosť črevného traktu
•mikrobiálnu rovnováhu
•imunitu
•energiu, vitalitu
✔Štúdie ukazujú, že konzumácia chlorelly môže pôsobiť pozitívne na lipidový profil organizmu. Výskum zaoberajúci sa vplyvom riasy na hladiny cholesterolu v krvi naznačuje vzťah medzi znižovaním hladiny cholesterolu počas konzumácie chlorelly a jej vysokým obsahom karotenoidov. Predpokladá sa, že karotenoidy, vďaka svojej štruktúre podobnej cholesterolu, spôsobujú znižovanie LDL receptorov v membráne bunky, ako aj zníženú syntézu cholesterolu. Zároveň je pravdepodobné, že karotenoidy pôsobia inhibične na absorpciu cholesterolu z tráviaceho traktu. Vykonaná meta- analýza potvrdzuje znížené hladiny cholesterolu po užívaní chlorelly, ako aj znížené hladiny triacylglycerolov a ďalších parametrov. Znovu sa predpokladá funkcia karotenoidov v znižovaní vstrebávania cholesterolu, ako aj vplyv vlákniny obsiahnutej v chlorelle.
✔Výskumy predpokladajú priaznivý vplyv konzumácie chlorelly na funkciu imunitného systému. V dvojito zaslepenej štúdii sledujúcej efekt riasy na imunitný systém človeka bol pozorovaný nárast hladín cytokínov po ôsmich týždňoch jej užívania. Zároveň bola zaznamenaná zvýšená aktivita NK buniek (natural killer cells).
✔Vzhľadom na obsah antioxidantov (napr. spomínané karotenoidy) v chlorelle sa predpokladá jej pôsobenie na znižovanie miery oxidačného stresu. Existujú hypotézy, že by jej užívanie mohlo pôsobiť pozitívne na nervový systém človeka a spomaľovať zhoršovanie kognitívnych schopností. Štúdia vykonaná na myšiach naznačuje priaznivý vplyv chlorelly na vývoj demencie práve skrz antioxidačné pôsobenie. Ďalej bola vykonaná štúdia sledujúca antioxidačnú aktivitu chlorelly a jej vplyv na depresiu. Ukázalo sa, že by chlorella mohla zmierňovať somatické príznaky depresie.
MATCHA-JAPONSKÝ ZELENÝ ČAJ
Zelený čaj Matcha pochádza z Japonska, kde má viac ako tisícročnú tradíciu. Vyrába sa z rastliny Camellia sinensis, známy ako čajovník čínsky. Kríky sú 10-20 dní pred zberom zakryté špeciálnymi plachtami a počas tejto doby rastú v deväťdesiatpercentnom tieni. Ide o tienenie – zvláštnu pestovateľskú technológiu na vybraných vysokohorských plantážach. Nedostatok svetla spôsobí zvýšený podiel katechínov, kofeínu, theanínov, amynokyselín a listových farbív.
✔Obsahuje výrazne viac kofeínu ako zelený čaj. Matcha Tea obsahuje 80mg kofeínu na šálku, zelený čaj iba 35mg kofeínu na šálku.
✔Zbierajú sa iba 2 lístky na konci výhonku, takže ide o najmladšiu časť rastliny a to iba raz ročne. Je to najaromatickejší zelený čaj s jasne zelenou farbou.
✔Štúdie odhalili veľké množstvo zdravotných benefitov spojených s čajom Matcha:
•vysoký podiel antioxidantov
•pomáha predchádzať poškodeniu obličiek
•má silné protirakovinové vlastnosti
•chráni pred chorobami srdca
•zvyšuje výkonosť mozgu
•zlepšuje pamäť
•podporuje chudnutie, zvyšuje spaľovanie tukov
•pomáha vylučovať vodu z tela
•dodáva energiu
•má upokojujúce účinky
•je bohatým zdrojom vitamínov A a C, železa, bielkovín, flavonoidov a polyfenolov
SPIRULINA
Spirulina je jednoduchá jednobunková riasa žijúca v teplých, alkalických a sladkých vodách. Je jednou z najvýživnejších a najkomplexnejších prírodných potravín. V minulosti slúžila ako zdroj výživy mnohým civilizáciám.
Patrí medzi modrozelené riasy, okrem chlorofylu totiž obsahuje aj modré farbivo fytocyanín. Je ideálnym doplnkom výživy pri redukčných diétach a vynikajúcim zdrojom živín (vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a aktívne enzýmy, ktoré blahodarne pôsobia na ľudský organizmus) pre deti aj dospelých.
✔Účinky Spiruliny:
•udržuje normálnu hladinu cukru v krvi
•podporuje imunitný systém organizmu
•vďaka vysokému obsahu železa stimuluje tvorbu červených krviniek
•má vysoký obsah kvalitných bielkovín (65 – 70%) vrátane esenciálnych aminokyselín, preto je vhodná pre vegetariánov a vegánov
•dodáva energiu a prispieva k duševnej pohode
✔Spirulina je vhodná pre:
•Deti s oslabenou imunitouĽudia, ktorí potrebujú posilňovať odolnosť organizmu voči škodlivým vírusom a baktériám.
•Pri redukčných diétach a spomalenom metabolizme tukov a cukrov.
•Pre diabetikov.
•Pri pracovnej záťaži, strese a športovom výkone.
✔Alergie
Spirulina je vhodnou doplnkovou výživovou potravinou pre alergikov (vhodné zaradiť aj do jedálnička detí hlavne pri peľových sezónnych alergiách). Pomáha pri potláčaní produkcie histamínu a zmierňuje tým prejavy alergií.
✔Zdroj bielkovín
Spirulina predstavuje bohatý, kompletný a ľahko stráviteľný zdroj bielkovín. Obsahuje 18 aminokyselín vrátane všetkých esenciálnych aminokyselín. Podľa štúdií má spirulina veľmi vysoký pomer účinnosti proteínov (PER), čo znamená, že vaše telo dokáže efektívne využívať tieto aminokyseliny. Proteín v spiruline je štyrikrát viac absorbovateľný ako napríklad bielkoviny v hovädzom mäse.
✔Chudokrvnosť
Už v priebehu mesiaca užívania významne prispieva k nárastu počtu červených krviniek, pretože obsahuje všetky živiny, ktoré sú dôležité pre krvotvorbu (železo, chlorofyl, bielkoviny, vitamín E, B12 a kyseliny listovej).
✔Imunita
Spirulina posilňuje imunitný systém. Vďaka beta-karoténu, chlorofylu, vitamínu B6 a železu pomáha zlepšiť stav všetkých orgánov, ktoré sa podieľajú na imunite – pečeň, kostná dreň, mandle, lymfatické uzliny, brzlík a slezina.
✔Pečeň a detoxikácia
Užívaním spiruliny dochádza v priebehu niekoľkých týždňov k výraznému zlepšeniu stavu pečene (zaťaženie žltačkou, alkoholom, liekmi a pod.). Spirulina naviac podporuje vylučovanie toxínov, vrátane ťažkých kovov ako sú olovo, kadmium, ortuť a pod. Vrámci detoxikácie pečene pomáha čistiť aj obličky a krv a je tiež silným alkalizátorom.
✔Redukcia hmotnosti
•Spirulina patrí medzi najúčinnejšie prostriedky na podporu chudnutia. Je totiž koncentrovaným zdrojom aminokyselín a sacharidov, ktoré sa rýchle vstrebávajú do krvného riečišťa. Hypotalamus totiž vysiela signály hladu práve v momente, keď v krvi klesne hladina cukrov a aminokyselín. Tým, že spirulina pomáha udržovať stálu koncentráciu týchto látok, mozog nezačne signalizovať hlad ani v momente, keď je žalúdok prázdny.
•Práve nedostatok nutrientov často spôsobuje „vlčí hlad“. Pokiaľ má telo nedostatok živín, má tendenciu prechádzať na „úsporný režim“, teda spomaľovať metabolické procesy v organizme. To spôsobuje rýchlejšie priberanie hmotnosti.
✔Senilita
Spirulina je veľmi nápomocná pre osoby vo vyššom veku, kedy je častý úbytok mozgovej kapacity. Práve spirulina pomáha s príjmom a vstrebávaním živín, čím sa výrazne zlepšujú mozgové funkcie a to hlavne oblasť motorického učenia.
✔Pamäť a koncentrácia
Spirulina je bohatá na vitamín B6 a železo, ktoré podporujú koncentráciu, učenie a pamäť. Štúdie ukázali, že spirulina má vysoký neuroprotektívny účinok, preto je vhodné užívať ju u študentov a mentálne náročných povolaniach.
✔Výkon
Okrem lepšieho spaľovania tukov užívanie spiruliny zvyšuje výkon.
✔Srdcovo-cievny systém
V mnohých vedeckých štúdiách sa ukázalo, že Spirulina zvyšuje elasticitu ciev. Osoby užívajúce spirulinu vykazovali znížený celkový cholesterol, lepší HDL a znížený krvný tlak.
✔Výnimočnosť spiruliny:
•Modrý pigment FYTOCYANÍN.
•Najvyššia koncentrácia bielkovín.
✔Tehotenstvo a kojenie:
Väčšina zdrojov uvádza, že je spirulinu je možné užívať v tehotenstve aj počas kojenia. Doporučujeme ju hlavne v prípade, ak je žena na túto riasu už zvyknutá. Každopádne vždy počúvajte svoje telo, neexperimentujte s novými potravinami a vždy sa poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom.
BAOBAB
✔Strom baobab je jedným z najväčších a najstarších stromov na svete – uhlíkove datovanie naznačuje, že tieto stromy môžu žiť 3 000 rokov a viac.
Baobab je strom, ktorý rastie v Afrike, Austrálii a na Strednom východe. Každá časť stromu sa tradične používa ako jedlo, liek, ako základ odevov alebo potrieb pre domácnosť.
Stromy baobabu, známe tiež pod svojím vedeckým názvom Adansonia, môžu dorásť až do výšky 30 metrov a produkovať veľké ovocie podobné kokosovému orechu s váhou cca 1,5kg. Má kyslú chuť ako sorbet a rovnako ako kombinácia niekoľkých druhov ovocia, ako sú jablko, hruška, hrozno a vanilka.
✔Prášok zo semien baobabu sa používa v potravinách z dôvodu jeho výživných látok, možných zdravotných výhod a ako prírodný konzervačný prostriedok.
✔POSILŇUJE IMUNITU.
Baobab prášok má veľmi vysoký obsah antioxidantov a vitamínu C, ktoré sú známe ako faktor, ktorý zlepšuje imunitný systém. Vitamín C v ovocí je desaťkrát vyšší ako obsah vitamínu C v pomarančoch. Vitamín C spolu s ďalšími antioxidantmi posilní imunitnú reakciu a umožní jej znovu bojovať proti akýmkoľvek patogénom, ako sú vírus a baktérie.
✔Pomáha VYROVNÁVAŤ HLADINU CUKRU V KRVI.
Pridanie baobabu do stravy zníži množstvo inzulínu potrebného na prenos cukru z krvi do tkanív, a tak pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi.
✔Vďaka vysokému obsahu vlákniny môže pomôcť SPOMALIŤ VSTREBÁVANIE CUKRU do krvného riečišťa, čo môže zabrániť vrcholom a poklesom cukru v krvi a dlhodobo stabilizovať hladiny cukru.
✔Pomáha ZNIŽOVAŤ ZÁPAL V TELE.
Baobab je nabitý antioxidantmi a polyfenolmi, zlúčeninami, ktoré chránia vaše bunky pred oxidačným poškodením a znižujú zápal v tele a chronický zápal prispieva k dlhému zoznamu zdravotných problémov vrátane srdcových chorôb, rakoviny, autoimunitných porúch a cukrovky.
✔Pomáha udržiavať ZDRAVÝ TRÁVUACI SYSTÉM.
Baobab je dobrým zdrojom vlákniny a práškové verzie obsahujú až 18% dennej odporúčanej hodnoty iba v jednej polievkovej lyžici (10 gramov).
Vláknina prechádza tráviacim traktom a je nevyhnutná pre zdravie tráviaceho ústrojenstva. Vláknina tiež pôsobí ako prebiotikum a živí prospešné baktérie vo vašom čreve, čím optimalizuje zdravie vášho črevného mikrobiómu. Zvýšenie príjmu vlákniny môže tiež chrániť pred stavmi, ako sú črevné vredy, zápalové ochorenie čriev a hemoroidy.
✔BRÁNI VZNIKU ANÉMIE.
Železo je minerál, potrebný pri tvorbe červených krviniek, najmä hemoglobínu, ktorý má dôležitú funkciu pri dodávaní kyslíka, živín a iného materiálu do všetkých telesných orgánov. Baobab má vysoký obsah vitamín C, ktorý významne zvyšuje absorpciu železa. Je dokonca lepší ako akýkoľvek umelý minerálny doplnok na prevenciu anémie.
✔UDRŽUJE ZDRAVÉ SRDCE.
Ďalším dôvodom, prečo sa baobab považuje za superpotravinu, je jeho schopnosť chrániť srdce a znižovať riziko srdcových chorôb. Obsah vlákniny v plodoch baobabu významne znižuje absorpciu cholesterolu v tele. Samotný cholesterol je tuková zlúčenina, ktorá podporuje tvorbu povlaku vo vnútri steny krvných ciev a spôsobuje aterosklerózu. Vitamín C je tiež schopný udržať normálnu kardiovaskulárnu funkciu. Výskum z University of California v Kalifornii ukázal, že ľudia, ktorí konzumujú dostatočné množstvo vitamínu C asi 500 mg denne počas dvoch mesiacov, mali nižšie riziko srdcových chorôb a nižšiu hladinu cholesterolu ako ľudia, ktorí nespĺňali dennú potrebu vitamínu C.
✔Najpôsobivejší výživový prínos tohto prášku spočíva v obsahu vitamínu C. 100 g obsahuje až 500 mg vitamínu C, čo je takmer 10x viac ako 100 g čerstvých pomarančov. A obsahuje viac antioxidantov ako akékoľvek iné ovocie.
INULÍN
Prírodné prebiotikum – inulín ako nerozpustná vláknina prechádza tráviacim traktom nestrávený, následne až v hrubom čreve dochádza k biochemickým procesom, ktorého výsledkom je potrava pre zdraviu prospešné baktérie, ktoré prirodzene osídľujú náš tráviaci trakt. Dostatok potravy pre bifidobaktérie stimuluje ich následný rast a teda zabezpečuje zdravé trávenie.
Inulín je polysacharid, teda vláknina sneho-bielej práškovej konzistenie.
Prirodzene ho nájdeme v banáne, topinambure, cesnaku, cibuli, pšenici a najmä v koreni čakanky.
Pre svoju veľmi jemnú a príjemnú nasladlú chuť sa často používa v potravinárstve ako náhrada cukru alebo tuku.
Má zanedbateľnú kalorickú hodnotu a nemá takmer žiaden vplyv na vzostup hladiny cukru v krvi. Preto je veľmi obľúbená u diabetikov a u ľudí strážiacich si štíhlu líniu.
✔Inulín z čakanky sa bežne pridáva do cereálií, celozrnných tyčiniek a chleba na zvýšenie obsahu vlákniny, do zmrzlín a jogurtov ako náhrada tuku.
Nájdeme ho tiež v bezgluténovom pečive, probiotikách a v doplnkoch výživy podporujúcich trávenie. Športovci si jeho skvelú chuť vychutnajú v proteínových šejkoch.
✔Je náhradou cukru – koreň čakanky má takmer nulový glykemický index, a teda takmer žiadny vplyv na hladinu cukru v krvi. Je skvelý pre ľudí, ktorí sú na nízko-glykemickej diéte, pre diabetikov alebo pre tých, čo sa snažia schudnúť.
✔Podporuje trávenie – inulín ako vláknina nie je stráviteľná ľudskými enzýmami, čím podporuje peristaltiku čriev a vyprázdňovanie. Je teda výborná pri zápche, pri problémoch s trávením či pri liečbe antibiotikami.
✔Podpora imunity – zdravý tráviaci trakt úzko súvisí s našim imunitným systémom, dostatok zdravej mikroflóry (bifidobaktérií) zabraňuje rastu škodlivých patogénov, dostatok vlákniny vo forme inulínu pôsobí preventívne a spomaľuje rast rôznych druhov rakoviny (najmä rakoviny hrubého čreva).
✔Zlepšuje vstrebávanie vápnika, železa a horčíka – prevencia osteoporózy, anémi
ŽENŠEŇ SIBÍRSKY
Patrí medzi známe sibírske liečivé rastliny. Divo rastie v pomerne rozsiahlej oblasti východnej Ázie, kde ho miestni obyvatelia volajú „čertovým koreňom“ alebo „sibírskym ženšenom“. Na severe rastie po stredný tok Amuru, na východe až k ostrovu Sachalin a po Japonsko, na juhu ku Kórei a Číne. Zvyčajne ho nájdeme v polesí cédrovo-široko listnatých lesov, jedľových, smrekovo-borovicových a široko listnatých lesov na nížinách. Často sa rozrastá aj na rúbaniskách.
Rastie v tvare kra a dorastá do výšky 1,5 až 3 metra.
✔Bolo dokázané, že prípravky zo všehojovca štetinatého:
•posilňujú imunitný systém,
•zvyšujú silu organizmu a dodávajú mu energiu,
•prispievajú k regenerácii organizmu po námahe,
•zvyšujú výkon svalovej sústavy,
•umožňujú lepšiu výmenu kyslíka a jeho dokonalejšiu využiteľnosť pri nižšej hladine kyseliny laktánovej,
•zvyšujú účinnosť hemoglobínu,
•pôsobia proti stresu a nemajú žiadne nežiaduce a toxické účinky na organizmus.

Komu môžeme s produktom Activchlorofyl  pomôcť? Každému kto papá málo zeleniny, má zlé ph, potrebuje účinný detox.

Koho môžete osloviť s produktom Activchlorofyl k spolupráci? Toho, kto preferuje zdravý životný štýl a používa zelené potraviny ako, chlorela, spirulina, mladý jačmeň a iné…

Activ BIO Spirulina – OBJEDNAŤ

Spirulina a päť dôvodov, prečo by mohla patriť do vášho jedálneho lístka

Spirulina s mätou
Spirulina je jednoduchá jednobunková riasa žijúca v teplých, alkalických a sladkých vodách. Je jednou z najvýživnejších a najkomplexnejších prírodných potravín. V minulosti slúžila ako zdroj výživy mnohým civilizáciám.

Patrí medzi modrozelené riasy, okrem chlorofylu totiž obsahuje aj modré farbivo fytocyanín. Je ideálnym doplnkom výživy pri redukčných diétach a vynikajúcim zdrojom živín (vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a aktívne enzýmy, ktoré blahodarne pôsobia na ľudský organizmus) pre deti aj dospelých.

Účinky spiruliny:

 • udržuje normálnu hladinu cukru v krvi
 • podporuje imunitný systém organizmu
 • vďaka vysokému obsahu železa stimuluje tvorbu červených krviniek
 • vysoký obsah kvalitných bielkovín (65 – 70%) vrátane esenciálnych aminokyselín, preto je vhodná pre vegetariánov a vegánov
 • dodáva energiu a prispieva k duševnej pohode

Spirulina je vhodná pre:

 • Deti s oslabenou imunitou
 • Ľudia, ktorí potrebujú posilňovať odolnosť organizmu voči škodlivým vírusom a baktériám
 • Pri redukčných diétach a spomalenom metabolizme tukov a cukrov
 • Pre diabetikov
 • Pri pracovnej záťaži, strese a športovom výkone

Alergie

Spirulina je vhodnou doplnkovou výživovou potravinou pre alergikov (vhodné zaradiť aj do jedálnička detí hlavne pri peľových sezónnych alergiách). Pomáha pri potláčaní produkcie histamínu a zmierňuje tým prejavy alergií.

Zdroj bielkovín

Spirulina predstavuje bohatý, kompletný a ľahko stráviteľný zdroj bielkovín. Obsahuje 18 aminokyselín vrátane všetkých esenciálnych aminokyselín. Podľa štúdií má spirulina veľmi vysoký pomer účinnosti proteínov (PER), čo znamená, že vaše telo dokáže efektívne využívať tieto aminokyseliny. Proteín v spiruline je štyrikrát viac absorbovateľný ako napríklad bielkoviny v hovädzom mäse.

Chudokrvnosť

Už v priebehu mesiaca užívania významne prispieva k nárastu počtu červených krviniek, pretože obsahuje všetky živiny, ktoré sú dôležité pre krvotvorbu (železo, chlorofyl, bielkoviny, vitamín E, B12 a kyseliny listovej).

Imunita

Spirulina posilňuje imunitný systém. Vďaka beta-karoténu, chlorofylu, vitamínu B6 a železu pomáha zlepšiť stav všetkých orgánov, ktoré sa podieľajú na imunite – pečeň, kostná dreň, mandle, lymfatické uzliny, brzlík a slezina.

Pečeň a detoxikácia

Užívaním spiruliny dochádza v priebehu niekoľkých týždňov k výraznému zlepšeniu stavu pečene (zaťaženie žltačkou, alkoholom, liekmi a pod.). Spirulina naviac podporuje vylučovanie toxínov, vrátane ťažkých kovov ako sú olovo, kadmium, ortuť a pod. Vrámci detoxikácie pečene pomáha čistiť aj obličky a krv a je tiež silným alkalizátorom.

Redukcia hmotnosti

Spirulina patrí medzi najúčinnejšie prostriedky na podporu chudnutia. Je totiž koncentrovaným zdrojom aminokyselín a sacharidov, ktoré sa rýchle vstrebávajú do krvného riečišťa. Hypotalamus totiž vysiela signály hladu práve v momente, keď v krvi klesne hladina cukrov a aminokyselín. Tým, že spirulina pomáha udržovať stálu koncentráciu týchto látok, mozog nezačne signalizovať hlad ani v momente, keď je žalúdok prázdny.

Práve nedostatok nutrientov často spôsobuje „vlčí hlad“. Pokiaľ má telo nedostatok živín, má tendenciu prechádzať na „úsporný režim“, teda spomaľovať metabolické procesy v organizme. To spôsobuje rýchlejšie priberanie hmotnosti.

Senilita

Spirulina je veľmi nápomocná pre osoby vo vyššom veku, kedy je častý úbytok mozgovej kapacity. Práve spirulina pomáha príjmom a vstrebávaním živín, čím sa výrazne zlepšujú mozgové funkcie a to hlavne oblasť motorického učenia.

Pamäť a koncentrácia

Spirulina je bohatá na vitamín B6 a železo, ktoré podporujú koncentráciu, učenie a pamäť. Štúdie ukázali, že spirulina má vysoký neuroprotektívny účinok, preto je vhodné užívať ju u študentov a mentálne náročných povolaniach.

Výkon

Okrem lepšieho spaľovania tukov užívanie spiruliny zvyšuje výkon.

Srdcovo-cievny systém

V mnohých vedeckých štúdiách sa ukázalo, že Spirulina zvyšuje elasticitu ciev. Osoby užívajúce spirulinu vykazovali znížený celkový cholesterol, lepší HDL a znížený krvný tlak.

Výnimočnosť spiruliny:

– Modrý pigment FYTOCYANÍN
– Najvyššia koncentrácia bielkovín

Tehotenstvo a kojenie:

Väčšina zdrojov uvádza, že je spirulinu je možné užívať v tehotenstve aj počas kojenia. Doporučujeme ju hlavne v prípade, ak je žena na túto riasu už zvyknutá. Každopádne vždy počúvajte svoje telo, neexperimentujte s novými potravinami a vždy sa poraďte so svojim ošetrujúcim lekárom.

Vyživové údaje na 100g:

 • Energetická hodnota: 1436KJ/350Kcal
 • Tuk / z toho nas.mast.kys. 5,5g/2,6g
 • Bielkoviny: 65,7g
 • Sacharidy: 18g/3,1g
 • Vláknina 7,2g
 • Soľ: 0g

Vitamíny:

 • Vitamín B12: 0,16 mg
 • Vitamín B6: 18,4 mg
 • Vitamín B2: 3,6 mg
 • Vitamín B1: 2,4 mg
 • Vitamín D: 0,24 mg
 • Vitamín C: 10,1 mg

Minerály:

 • Chlorofyl: 1038 mg
 • Železo: 82,7 mg
 • Jód: 1,8 mg
 • Draslík: 1363mg
 • Vápnik: 270mg
 • Horčík: 195mg

Spirulina je v poslednom čase stále častejšie spomínaná surovina. Je to modro-zelená riasa, ktorá má obrovské nutričné hodnoty a pozitívny vplyv na naše zdravie. Podporuje imunitný systém, má protizápalové účinky a pôsobí dobre aj na psychiku. 

Funguje ako dokonalý výživový doplnok pre vegetariánov a vegánov pre jej veľký obsah proteínov a živín. Jedna polievková lyžica spirulinového prášku (približne 7 g) obsahuje až vyše 4 g proteínu, 1,67 g carbohydrátov, železo, vitamíny C, K, A a B6, magnézium, vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík a iba niečo vyše 0,5 g tuku.

Podporuje chudnutie

Rôzne diéty vrátane vegánskej či vegetariánskej stravy môžu mať deficit proteínov a výživových hodnôt. Preto je odporúčané pri diétach brať výživové doplnky a spirulina je skvelým adeptom. Chudnutie je obvykle spôsobené väčším výdajom energie ako je príjem kalórií. Bežné suroviny však nemajú dostatočné množstvo výživových hodnôt, pokiaľ sú konzumované v menších množstvách. Malé množstvo spiruliny tak dokáže zabezpečiť stratu váhy bez straty živín.

Spirulina dodáva telu energiu a podporuje metabolizmus, čo telu pomáha spáliť viac kalórií.

Funguje ako prevencia proti srdcovo-cievnym ochoreniam

Spirulina znižuje hladinu LDL cholesterolu, ktorý je úzko spájaný s rôznymi srdcovo-cievnymi ochoreniami. Na druhej strane však podporuje tvorbu HDL cholesterolu, ktorý je pre naše zdravie potrebný.

Vedci odpozorovali, že 1 g spiruliny denne dokáže zredukovať hladinu cholesterolu a znížiť krvný tlak pri hypertenzii už do 3 mesiacov.

Znižuje príznaky alergií

Pri alergiách, napríklad na prach, peľ alebo srsť, dokáže spirulina zjemniť nasálnu rinitídu (opuch nosovej dutiny) často spôsobenú práve týmito alergiami. Redukuje tak svrbenie, upchatý nos či kýchanie.

Má antitoxické účinky

Spirulina má antitoxické účinky, ktoré pôsobia proti znečisťujúcim látkam, akými sú arzén, fluorid, kov, ortuť či olovo. Samozrejme, pri otrave niektorou z týchto zložiek treba vyhľadať odbornú pomoc, no spirulina je dobrým doplnkom liečby proti negatívnym vplyvom takéhoto druhu znečistenia organizmu.

Má pozitívny vplyv na mentálne zdravie

Vedci vyzdvihujú potenciál spiruliny pri liečbe porúch nálad, pretože obsahuje látku zvanú tryptofan. Táto látka je aminokyselina, ktorá podporuje produkciu serotonínu, ktorý je dôležitým hormónom v rámci psychického prežívania.

Spirulinu je vhodné konzumovať vo forme prášku, ktorý sa ľahko pridáva do smoothies, džúsov, šalátu či polievky. Tiež sa dá konzumovať vo forme tabliet.

BIO MORINGA od ACTIVSTAR – OBJEDNAŤ

1.Moringa najbohatšia rastlina na živiny
Ch. Murali Manohar, doktor ajurvédy, píše vo svojej knihe „Ayurveda for All“: „Moringa je zásobárňou látok s nesmiernou výživovo-fyziologickou hodnotou.“ Podľa ajurvédy pôsobí samotný list Moringy pri viac ako 300 chorobách. Mnohé z účinkov, ktoré jej pripisujú v Indii, boli potvrdené modernými vedeckými štúdiami. Viac info o Moringe video

2. tropický strom– hlavné a rôzne účinky majú hlavne listy a semená /+ kvety, plody, kôra, koreň /
539 liečivých a účinných látok –
V roku 2008 získala za svoju praktickosť ocenenie, RASTLINA ROKA Národný inštitút zdravia
„strom života“, „superstrom“ „superjedlo nového storočia“.
využitie – medicína, kozmetika, jedlo a nápoje – chutí ako špenát
extrémne nízky obsah tukov a neobsahuje žiadny škodlivý cholesterol

3. Účinné látky v Moringe

25 % rastlinných proteínov
36 protizápalových látok
vysoký obsah vlákniny
18 aminokyselín – lyzín, valín, metionín, izoleucín, fenylalanín, treonín, tryptofán, tyrozín, arginín, histidín, atď.,
46 antioxidantov – karotenoidy, cytokiníny, chlorofyl, flavonoidy, polyfenoly, xanthins, rutin, luteínu
8 minerálov nevyhnutných pre správne fungovanie organizmu – železo, zinok, horčík, draslík, fosfor, vápnik, meď a mangán stopové prvky a fytoživiny
10 vitamínov – A- zrak, B1 (tiamín), B2 (riboflavín), B3 (niacín), B6 (pyridoxín), B7 (biotín), B-komplex, C (kyselina askorbová), D (cholekalciferol), E (tokoferol) a K, zohrávajú kľúčovú úlohu v bunkovom metabolizme
Zeatín: rastlinný hormón do bunky pomáha dopraviť viac živín a využiť ich vstrebateľnosť optimalizuje rast buniek a bunkové delenie, premenu živín a prenos energie, je schopný urýchliť replikáciu DNA a zrýchliť syntézu RNA ako aj podporiť syntézu proteínov, zvyšuje biologickú spracovateľnosť zložiek potravín asi šesťnásobne. pomáha prirodzenou cestou aj pri úprave hormonálnej rovnováhy žien a dievčat, v období menopauzy – fytoestrogén

5. MORINGA PRE MUŽOV

zmiernenie erektilnej dysfunkcie. /5% mužov nad 40 rokov celosvetovo/. Moringa obsahuje polyfenoly, ktoré zvyšujú prietok krvi zvyšovaním produkcie oxidu dusnatého a znižujú TK
Podporuje zdravie prostaty. Obsahuje zlúčeniny glukozinoláty /síra /.  inhibujú rast rakovinových buniek v mužskej prostate.
zlepšuje celkovo plodnosť mužov- antioxidanty, pomáha vyrovnať sa s oxidačným stresom, ktorý môže narušiť normálnu produkciu spermií a dokonca poškodiť DNA spermií.
Údajne pomáha mužom zvýšiť objem spermy a ich pohyblivosť.

6. Olej (behenový olej)
na vonkajšie použitie pomáha pri : artritída, artróza , reuma,  ,zápaly , dna, problémy s kĺbmi, s pleťou , vrásky , starecké škvrny – masáže a obklady, masky…

TYP na domáci – 2PL moring.prášku + 50ml kvalitného oleja – luhujeme v tme 14 dní a potom cez sterilnú gázu precedíme, prípadné usadeniny použijeme pri ošetrovaní lakťov a zatvrdnutej popraskanej koži na pätách, krehké nechty…
Popraskané päty – nohy v teplej vode vymočíme s 1PL moringy, osušíme , vymasírujeme olejom a nakoniec nastriekame Activ C a po hodinke nakrémujeme, + Kolagén

7..ZLEPŠUJE HOJENIE RÁN

obsahuje látky, stimulujúce tvorbu krvných doštičiek čo urýchľuje zrážanie krvi a hojenie rán, prášok môžeme aplikovať aj priamo na poranenia, škrabnutia ,rezné rany – hojenie sa urýchli a po úplnom zahojení pokožka ostáva jemná a bez jazvy. Prípadne na pokožku ešte aplikujeme kolagén .
Znižovanie hladiny cukru v krvi
dokáže potláčať prudké výkyvy hladiny cukru v krvi. / výskum ukázal, že pridávanie 50g listov Moringy do jedla dokáže zredukovať nárast cukru v krvi o 21%. /. Normalizuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje funkciou slinivky brušnej, ktorá produkuje inzulín a ďalšie dôležité tráviace enzýmy.
8.Posilnenie obranyschopnosti organizmu
ISOTHIOCYANATY– látky, ktoré obsahuje vo veľkom množstve – sú mimoriadne silné v boji proti zápalom a vďaka vysokému obsahu vitamínov, minerálov a iných zložiek je výborným pomocníkom na zlepšenie celkovej kondície / častá chorobnosť, prevencia pred chrípkovým obdobím.,
MORINGA A DETOX
je mimoriadne bohatá na množstvo antioxidantov: kempferol, zeatín, rutín, beta-sitosterol, kvercetín a kyselina chlorogénová´- ich detoxikačné účinky môžu pomôcť odstrániť z tela toxické voľné radikály. ORAC test (test schopnosti absorbovať radikály kyslíka),lepšia ako zelený čaj, matcha, kurkumu , goji TYP na jarnú detoxikáciu : Ideálne je mesiac popíjať čaj a pridávať moringu do jedla.
TYP na redukciu hmotnosti : prášok moringy s kurkumou a kari počas 8 týždňov + cvičenie

9.PRE ŽIARIVÚ POKOŽKU A PLEŤ
1/ suchú pleťovú masku – moring.prášok vo vlažnej vode rozmiešame na jemnú kašičku a nanesieme na tvár, necháme pôsobiť 5-10 minút, potom opláchneme vlažnou vodou a pleť ošetríme krémom, alebo olejom . Pleť ostane jemná, žiarivá a bezchybná. Po hod.kolagén nastriekať na tvár.
2/ Výživná pleťová maska : 1/2PL moring.prášku, PL medu , PL ružovej vody, 3streky Activ C /alebo 1/2 PL citrón.šťavy/ rozmiešame na kašičku. Nanesieme na tvár a necháme 10min.pôsobiť ,umyjeme vodou. Po hodine nastriekame Activ C, alebo Activ kolagén,

3/Peeling nielen na tvár – 1PL moring.prášku, 3PL krišťálového cukru trochu oleja – vmasírujeme krúživými pohybmi na tvár jemne , na stehná a boky do červena , následne opláchneme vlažnou vodou a nakrémujeme. / môžeme pridať aj Activ C anti age 1ČL – na stehná a boky/ po 1hod. kolagén
10.Príprava jedla s použitím moringy pre všeobecné zdravie Významná je pre vegetariánov, vegánov , seniorov, deti, športovcov, unavených, vystresovaných… Vďaka horčičným olejom môžu zlepšovať stav pri poruchách trávenia, gastritíde, zápche a kolikám.
Odporúčaná dávka sú 2 čajové lyžičky denne, začínať len s malým množstvom, aby si telo zvyklo.

Najjednoduchšie : prášok, nasypeme do jogurtu, kaší, smoothie, do polievok, na pizzu alebo zmiešame s mliekom ako koktail. 
Čaj – Zelený bojovník proti únave – 1ČL drveného listu , alebo prášku zalejeme 80 stupňov horúcou a necháme vylúhovať 10 minút, ak je silný dolejeme vodu, podľa chuti dosladíme / med, sirup…
11. Nápoje
1. : melón , 2 ks kiwi , mandarínka, 1 banán, 2ČL moringy, 3 dcl pomarančový džús,
2. : 1 banán, 3 sušené datle, 2PL čučoriedky, ½ PL prášku moringy
3. : 1 jablko, 1 hruška, ½ PL prášku moringa, štipka škorice / zázvoru/ kurkumy..
4.: 1uhorka, 2PL med, ½ ČL moringa,3PL černice, hrsť špenátu / brokolice, ½ grep
 
Antihistaminová šťava:
1ČL moringa, jablko, zelér, tymián, zázvor, citrón

Detoxikačné smoothie z čučoriedkového hrozna
2 šálky zelených kapustových listov, špenát, 1 PL prášku Moringa,1 krúžok citrónu
½ šálky zeleného hrozna, ½ šálky červeného hrozna, ½ čajky čučoriedky,1ČL chia semienka, všetko zmixovať príp.priliať vodu
Namiesto hrozna môžete použiť aj banán, mango, grapefruit alebo ananás.

12 Zelený sneh (moringová zmrzlina)
Vychutnajte si sladkú a zároveň zdravú zmrzlinu
3 zrelé banány
6 lyžičiek orieškového masla
3 lyžičky medu
2 lyžičky Moringa prášku
Banány popučte a primiešajte orieškové maslo, moringu a med. Zmes môžete rozmixovať v mixéri do hladkej konzistencie. Zmrzlinu odložte do chladničky a podávajte s orieškami alebo horkou čokoládou.

Zelené pralinky
Zelené moringové pralinky servírujeme so zeleninou a celozrnným pečivom.
100g pistácií, alebo iné orechy
250g ricotty, 50g strúhaného parmezánu
1 PL olivový olej
10 ml plnotučného mlieka
soľ, biele korenie, prášok z moringy
Pistácie alebo iné oriešky rozdelíme na dve polovice. Jednu polovicu rozmelieme najemno, druhú polovicu na hrubo. Oriešky vždy nasucho opražte. V miske rozotrite ricottu a strúhaný parmezán. Pridajte pomleté pistácie, olivový olej, moringový prášok, biele korenie, soľ a mlieko. Jemne lepivú zmes odložte na 30 minút do chladničky. Po stuhnutí vyformujte zo zmesi guličky, ktoré obalíte v nadrvených orieškoch a moringe. Odložíme do chladničky.

13.Guacamole s moringou

2 strúčiky cesnaku, zrelé avokádo, šťavu z limetky, koriander, čili papričku nakrájanú nadrobno, soľ,3 PL moringa prášku, trochu olivového oleja a všetko spolu vymiešajte na pastu. Servírujte s tortilami, chlebom,rožkom

Moringa pesto
Do mixéra dajte dve hrste bazalkových listov ( špenát), 2PL píniových alebo vlašských orechov, 4PL nadrobno nakrájaného tvrdého syra, strúčik cesnaku, 3PL moringa prášku, šťavu z limetky alebo z citróna a všetko dobre rozmixujte k cestovinám, zelenine ale aj s pečivom, syrom

Raw moringa dip so syrom
1 syr cottage, podrvené kešu orechy, strúčik cesnaku, 2čl moringa prášku, šťavu z polovice citróna, soľ a korenie. Všetko dobre vymiešajte. Farebná obmena / pridajte uvarenú cviklu alebo vajce na tvrdo alebo kôpor, petržlen

14.Frittata s moringou
Frittata sa zvyčajne podáva ako ľahká a zdravá večera.
6 vajec, 100ml smotany na šľahanie, 80g baby špenát,100g feta syr
1 PL olivový olej, prášok z Moringy, soľ, čierne korenie

Rozšľahané vajcia so smotanou osolíme, okoreníme a zmiešame so špenátom a práškom z moringy. Na rozohriatej panvici na oleji opekáme 2 min. vaječnú zmes .Potom ju vylejeme do vymastenej zapekacej misy, pridame feta syr a pečieme 10 minút pri 180°C do zlatista. Frittatu podávame so zeleninovým šalátom.

Cestoviny s tahini omáčkou a moringy
​​cestoviny, tahini pasta, ½ PL moringy, soľ, korenie, smotana, brokolica
K vareným cestovinám si pripravíme omáčku prehriatím 1 lyžica tahini pasty na 1 porciu s trochou soli, korenia, moringy a asi 4PL  Akonáhle sa všetko pomieša, pridáme zhruba dve lyžice smotany a krátko prevaríme spoločne. Brokolicu je najlepší nachystať na pare ,potom ju dať na cestoviny a pokvapkať hotovou omáčkou. Dozdobiť všetko môžete sušenými paradajkami.

Zloženie toho – ktorého koktailu je zameraný na dosiahnutie  pridaných pozitívnych účinkov, je teda vhodné oboznámiť sa so zdravotnými či liečebnými účinkami jednotlivých prípravkov, potom si ich konzumáciu obmieňať či kombinovať -v súlade so zdravotnými problémami, na ktoré sa potrebujete zamerať. Pojmom smoothie sa všeobecne označuje ovocný či zeleninový nápoj jemnej krémovej konzistencie, akýsi koktail v hustejšom prevedení, ktorý je vhodnou alternatívou jedál v klasickom poňatí. Z hľadiska tráviaceho procesu predstavuje jemná, tekutá podoba potravy najšetrnejšiu obdobu prijímaného jedla, preto je koktailová forma ideálna predovšetkým pre oslabený alebo chorý organizmus, veľmi vhodná je aj pri diétach, ale aj v prípade zdravého organizmu sa uplatňujú jeho blahodarné účinky.

Zelené potraviny pozná každý z nás. V posledných rokoch sa stávajú obľúbenou súčasťou našich jedálničkov a vzhľadom na to, že nie je možné ich získať denne ako čerstvý zdroj, denne sa stretávame na pultoch zdravých výživ a bio obchodov s rôznymi šťavami, práškami, kapsulami alebo tabletkami. Každý si môže vybrať formu, ktorá mu najviac vyhovuje a chutí. Preto sme sa ponúknuť zelené potraviny aj my. Ponuka v našom E-shope sa neustále rozširuje. Produkty obsahujú čisté substancie a sú veľmi účinné pri zlepšovaní celkového zdravia ľudí všetkých vekových kategórií.

Zelené potraviny pochádzajú z prírodných zdrojov a ich význam spočíva hlavne v obsahu nutričných prvkov. Sú to vitamíny, minerály, enzýmy, antioxidanty, aminokyseliny a ďalšie organizmu prospešné látky.

Zelené potraviny fungujú na princípe synergie, teda vzájomne pôsobia látky, čo znásobuje pozitívny vplyv na organizmus. Tieto látky majú vysokú vstrebateľnosť a teda organizmus ich dokáže optimálne využiť.

Účinky zelených potravín

 • Rastlinné elixíry s jedinečnými účinkami na organizmus
 • Prírodné produkty bez pridaného cukru, farbív, lepku, konzervačných a zvýrazňujúcich látok
 • Účinné antioxidanty
 • Vhodné na detoxikáciu organizmu a odbúravanie toxických látok
 • Zdroje vitamínov, minerálov a aminokyselín
 • Vhodné na kombinovanie pri redukčných diétach
 • Podporujú imunitný systém (odolnosť voči baktériám a vírusom) a tvorbu energie
 • Vysoký obsah železa stimuluje tvorbu červených krviniek
 • Vhodné pre športovcov, študentov, seniorov a pre ľudí po dlhodobej chorobe alebo  únave
 • Sú schopné viazať ťažké kovy, ktoré sa dostávajú do organizmu

Užívanie zelených potravín a kombinovanie s inými liekmi:

Vo všeobecnosti sa doporučuje odstup asi 1 – 2 hodiny pred alebo po užití liekov.

Zelené potraviny sú bohaté na vitamín K, ktorý pomáha organizmu vytvárať krvné zrazeniny. Odporúčame poradiť sa so svojim lekárom pri užívaní liekov na spomalenie zrážania krvi.

Zelené potraviny sa súčasne nedoporučujú konzumovať pri ožarovaní alebo pri transplantácií orgánov.

Okrem tabletkového použitia sa pridávajú zelené potraviny v práškovej forme (Matcha čaj, moringa) aj do cestovín, pečiva, či do sušienok alebo dezertov, zmrzlín, majonéz alebo nápojov a smoothies. Prášková podoba zelených rastlín je výhodná v tom, že pôsobí okamžite v ústnej dutine a následne v celom tráviacom trakte.

Ako začať užívať zelené rastliny

Vhodné je začať jednou tabletkou alebo lyžičkou a dávku postupne zvyšovať. V prípade, že pocítite sprievodné reakcie, ktoré súvisia s detoxikáciou, môžete dávku znížiť. Takto postupne telo pripravíte na prísun vitálnych látok. Všetko je v tomto prípade veľmi individuálne – závisí od veku, zdravotného stavu, životného štýlu a citlivosti organizmu. Je vhodné, aby si telo zvyklo na príjem zelených potravín postupne. Opatrnosť je vhodná u chorých osôb a v neposlednom rade u detí.

Reakcie organizmu na zelené potraviny

V začiatkoch užívania väčšiny zelených potravín dochádza k prejavom ako napr. nadúvanie, hnačka, nepravidelná stolica, únava, podráždenosť u ľudí, ktorí sú citliví na stres, zhoršenie akné alebo ekzémov, prípadne vyrážky. Je to signál, že telo sa zbavuje škodlivých látok a teda čistí. Ide o prechodný stav, ktorý môže trvať niekoľko dní. Preto až po dlhodobejšom užívaní prichádzajú pozitívne výsledky (zlepšenie trávenia, lepšia kvalita pleti, odstránenie únavy, väčšia energia na pohybové aktivity a zvládanie stresových situácií). Zelená farba stolice je tiež pozitívny jav, nie je pri ňom nutné dávky znižovať.

Zlepšenie zdravotného stavu

Či už vás trápi zlé trávenie alebo máte málo energie, účinky zelených potravín veľmi rýchlo pocítia hlavne citlivejší ľudia (hladina energie, lepší spánok a pod.). Mnohé pozitívne účinky však ani subjektívne nepocítite – napr. detoxikácia od niektorých ťažkých kovov. Veľmi vhodným merítkom je aj krvný obraz (lepšie výsledky napr. pri anémii a nedostatku vitamínov – napr. skupiny B), ktorý sa viditeľne zlepšuje už v priebehu niekoľkých týždňov (skúsenosti naše a našich detí).

Zelené potraviny a deti

My zelené potraviny deťom doporučujeme. Podľa noriem je možné tablety podávať až od 3 rokov (hrozí napr. vdýchnutie). U mladších detí doporučujeme poradiť sa o užívaní s pediatrom. Vďaka zeleným potravinám (napr. chlorella, spirulina, ktoré sú veľmi obľúbené u detí, keďže ide o malé tabletky) majú deti lepšiu imunitu, rýchlejšie rastú a lepšie sa vyvíjajú. Dôležité je spomenúť aj nižšiu kazivosť zubov u detí, ktoré užívajú tieto doplnky. Zelené potraviny sa doporučujú tiež deťom, ktoré nejedia alebo neobľubujú konzumáciu zeleniny. Veľmi často u detí dochádza k anémii a ďalším sprievodným javom nedostatočného vstrebávania živín z potravín. To je ďalší dôvod prečo zelené potraviny zaradiť do Vášho a teda aj detského jedálnička.

Čo sa týka dávkovania u detí, deti do 40 kg môžu užívať polovičnú dávku, prípadne podľa doporučenia špecializovaného výživára alebo detského lekára.

PREČO JE POTREBNÉ DOSTATOČNÉ MNOŽSTVO VLÁKNINY?

Stravovanie sa v mnohých ohľadoch posunulo vpred oproti minulosti. Zvykli sme si vyberať kvalitné potraviny, vieme ako počítať kalorický príjem a dávame si pozor i na dostatočný príjem vitamínov, minerálov i makroživín, ktoré predstavujú cukry, tuky a bielkoviny. každá zo zložiek má svoje opodstatnenie a je nenahraditeľným komponentom našich jedálnych lístkov. Problémom však je, že naša krajina si stále drží nechvalne známe prvenstvo v ochoreniach tráviaceho systému.

            Vynikáme predovšetkým vo výskyte karcinómov hrubého a tenkého čreva, ktoré patria medzi mimoriadne nebezpečné a bolestivé ochorenia, ktoré sú ťažko liečiteľné. Predurčuje nás k tomu naša kuchyňa, ktorá je plná živočíšnych tukov a naopak chudobná na ovocie a zeleninu. Za vznik týchto ochorení je v prvom rade zodpovedná vláknina, respektíve jej akútny nedostatok. Vláknina je polysacharid, ktorý je v ľudskom organizme zodpovedný za správnu peristaltiku čriev (pohyby čreva, vďaka ktorým dochádza k posúvaniu potravy a správnemu vyprázdňovaniu). Vláknina je obsiahnutá v ovocí a zelenine. Je možné ju samozrejme dodávať i vo forme farmaceutických preparátov ale vždy je lepšie spoľahnúť sa na prírodné zdroje. Chcete sa o vláknine dozvedieť viac? Tak pokračujte v čítaní a my vám odhalíme všetky tajomstvá vlákniny, ktorá prináša nielen zdravie tráviaceho systému ale zároveň sa stará o celkové zdravie organizmu. Koľko vlákniny by sme mali denne skonzumovať na to, aby sme do seba dostali potrebnú dávku?

Vláknina – obecné informácie

Vláknina patrí do skupiny polysacharidov a pre človeka je nestráviteľná, ale to neznamená, že nie je potrebná. Naša tráviaca sústava neobsahuje dostatok mikróbov, ktoré by dokázali rozštiepiť celý reťazec vlákniny. Hrubé delenie vlákniny je na rozpustnú a nerozpustnú. Najznámejšou rozpustnou vlákninou je psylium, ktoré sa dnes pridáva napríklad do bezlepkových chlebov, pretože zabezpečuje mäkkosť. Jeho tajomstvo sa ukrýva v tom, že pred samotným použitím je namočené do vody, v ktorej zväčší svoj objem. Po konzumácii sú mikróby v čreve schopné aspoň v obmedzenej miere rozštiepiť reťazec vlákniny na jednoduchšie stavebné jednotky. Úlohou rozpustnej vlákniny je podpora metabolizmu tukov ale ocenia ju určite i ľudia, ktorí momentálne podstupujú redukčnú diétu, pretože rozpustná vláknina navodzuje rýchlejší a trvácejší pocit sýtosti.

            Druhou skupinou vlákniny je vláknina nerozpustná. Náš organizmus ju nedokáže stráviť ani rozštiepiť na jednoduchšie prvky a tak je jej hlavnou funkciou mechanické čistenie čreva od zbytkov potravy. Nerozpustná vláknina je však dobrá i ako prevencia pre tých, ktorí pravidelne bojujú so zápchou či majú problémy s vyprázdňovaním. Dokáže účinne pracovať s problematickým trávením a zlepšovať ho.

            Obe skupiny vlákniny sú pre organizmus dôležité. odborníci sa zhodujú, že pre zabezpečenie zdravého trávenia, ktoré dokáže efektívne a dobre pracovať je potrebná konzumácia približne 30 g vlákniny denne. Okrem mechanického čistenia však vláknina dokáže na seba viazať i splodiny metabolizmu – škodliviny, ktoré sa pri trávení vytvárajú – a účinne ich odstraňovať z ľudského organizmu. Zároveň pôsobí výborne i na hladinu cholesterolu a dokáže bojovať s mnohými sezónnymi ochoreniami, ktoré naše črevá a celkový tráviaci systém postihujú. Správna konzumácia vlákniny a jej dostatočný príjem slúžia ako prevencia pred rakovinou čriev i konečníku. Nech sa na vlákninu pozrieme z ktorejkoľvek strany, patrí medzi rovnako dôležité zložky potravy ako makroživiny.

Kde vlákninu hľadať?

Vláknina sa nachádza predovšetkým v surovom ovocí a surovej zelenine, nie sú to však jej jediné zdroje, na ktoré by ste sa mali spoľahnúť. Keďže sa jedná o polysacharid bunkových stien, hľadajte vlákninu vo všetkých potravinách rastlinného pôvodu. Ak chcete svoj jedálniček obohatiť a zvýšiť jeho rozmanitosť, dobrým nápadom je siahnuť po obilninách, ktoré sa ukrývajú v cereálnom chlebe a pečive či po strukovinách.

            Pravdou je, že naši predkovia mali vo svojich jedálnych lístkoch oveľa väčšie zastúpenie vlákniny ako my teraz. Hoci sa snažíme spoliehať na stále viac potravín, ktoré k nám putujú z rôznych kútov sveta, úplne zabúdame na potraviny, ktoré boli pre naše stravovanie prirodzené. Pšenica a najmä modifikovaná pšenica, ktorú poznáme dnes, netvorila hlavnú náplň obilnín. Ešte predtým sme tu mali pohánku, pšeno či otruby, z ktorých je možné pripraviť obrovské množstvo výborných pokrmov a bonusom bude samozrejme vysoký obsah vlákniny, ktorý do svojho organizmu dostaneme.

            Bohatým zdrojom sú tiež strukoviny. Napríklad fazuľa obsahuje na 100 g až 20 g vlákniny, čo rozhodne nie je zanedbateľné číslo. Mnohým však pri príprave strukovín prekáža ich extrémne dlhá doba prípravy a nevýhodou je tiež nadúvanie, ktoré je nepríjemné. Dnes už však obom vieme zabrániť. Čas prípravy skrátite tak, že deň pred prípravou strukoviny namočíte do vody a nadúvanie zas odstránite pomocou byliniek. Super účinná je napríklad šalvia či bazalka. Vyskúšať môžete samozrejme i psylium – ak si doma pripravujete pečivo, skúste do cesta pridať psylium. Pečivo sa vám odvďačí svojou mäkkosťou a výdržou a vy opäť do svojho organizmu dodáte vyššie percento vlákniny. Skvelým doplnkom sú taktiež vlákniny z čakanky alebo akáciová vláknina.

Problémy pri konzumácii vlákniny?

Mnoho ľudí sa na začiatku sťažuje, že konzumácia vlákniny im prináša zdravotné problémy. Niet sa čomu čudovať. Posledné výskumy na populácii Českej a Slovenskej republiky ukázali, že denne dodáme nášmu organizmu približne 11 g vlákniny, čo predstavuje približne tretinu z odporúčaného množstva. Je to dôvod, prečo obe krajiny vynikajú vo výskyte karcinómov tráviacej sústavy a držia prvenstvo vo výskyte karcinómu hrubého čreva. Ak na začiatku dodáte do organizmu odporúčané množstvo vlákniny, môže to byť pre telo šok, ktorý sa prejaví napríklad veľmi silnými a bolestivými hnačkami.

            Ak ste doteraz vlákninu nekonzumovali v odporučenom množstve, odporúčanie je postupne zvyšovať príjem vlákniny a to v ideálnom prípade každý týždeň o 5 g. Pomôže vám tiež kombinovať príjem vlákniny so správnym pitným režimom, ktorý hrá pri zdraví čriev rovnako dôležitú úlohu ako vláknina a zároveň s ňou troví výborne duo.

            Zdravie čriev nie je závislé len na vláknine ale i na správne kombinovaných potravinách. Biele pečivo, nekvalitné živočíšne produkty a biely cukor vám nielen nedodajú žiadnu vlákninu ale zároveň oslabujú celú mikroflóru vašich čriev. V črevách žije celé spoločenstvo baktérií, ktorých počet je vyšší ako počet buniek nášho vlastného tela a okrem toho, že sa starajú o trávenie, ich skladba ovplyvňuje i náš duševný stav. Správna skladba potravín a vláknina podporuje správne zloženie črevnej mikroflóry a správne trávenie. Premnoženie nesprávnych druhov a nedostatok vlákniny vedie naopak k zápche či naopak chronickej hnačke. Vláknina tak neovplyvňuje len zdravie našich čriev a trávenia ale stav celého tela. Mimochodom, viete o tom, že správna konzumácia vlákniny v podstatnej miere znižuje riziko srdcovo-cievnych ochorení?

ZELENÉ POTRAVINY a CUKROVKA
ZELENÉ POTRAVINY
pomáhajú predchádzať cukrovke, ktorá je medzi jedným z najrozšírenejších ochorení.
Pri už rozvinutej cukrovke zlepšujú zelené potraviny reakciu buniek na inzulín, vedú
k stabilizácii a poklesu hladiny cukru a obmedzujú rozvoj závažných komplikácií cukrovky.
Pacientom s cukrovkou II. typu zelené potraviny harmonizujú činnosť organizmu a stimulujú endokrinné funkcie pankreasu.
MLADÝ JAČMEŇ má priaznivý vplyv
pri zvýšenej hladine krvného cukru. Disponuje takzvaným adaptogénnym účinkom, ktorý napomáha k správnej funkcii pri zvýšenej hladine glykémii.
Podľa štúdií CHLORELLA môže zlepšiť citlivosť na inzulín a hladinu cukru v krvi v priebehu krátkeho času. To môže zabrániť, či zlepšiť podmienky, pri vzniku cukrovky a inzulínovej rezistencie (metabolický syndróm). Chlorella chráni pred vedľajšími účinkami diabetu, ako je strata zraku.
SPIRULINA sa osvedčila pri liečbe cukrovky typu II. Znižuje hladinu triglyceridov v krvi a zvyšuje množstvo tzv. dobrého HDL cholesterolu a odstraňuje tiež systémový zápal vyvolaný inzulínovou rezistenciou. Výsledky výskumu naznačujú, že užívanie spiruliny ako doplnkovej látky má priaznivý účinok pri kontrole glukózy v krvi a zlepšenie lipidového profilu s cukrovkou II. typu.

Upozornenie. Tento materiál nie je možné voľne šíriť bez predošlého písomného súhlasu majiteľa ,,Activstar academy,, Spoločnosť Activstar si vyhradzuje všetky práva. Slúži výhradne na vzdelávacie účely

Zároveň upozorňujeme, že postupy v tomto materiály nezaručujú úspech v spoločnosti Activstar, ale mnohým partnerom spoločnosti Activstar pomohli v kariérnom raste v dosahovaných výsledkoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *