Esenciálne oleje, zdravé sviečky a difúzery Activstar

Zdravé sviečky + OBJEDNAŤ

Sviečky Activstar sú vyrábané zo 100% sójového vosku. Sójový vosk je 100% rastlinného pôvodu, vyrobený z čistého sójového oleja z kvalitných sójových bôbov s certifikátom kvality a dermatologicky testovaný.

Neobsahuje žiadne ropné, parafínové ani včelie produkty. Neobsahuje žiadne živočíšne produkty, palmový vosk ani žiadne pesticídy, herbicídy a toxické materiály. Je vyrobený podľa noriem FDA. Je biologicky rozložiteľný a nie je testovaný na zvieratách. Pri horení nevylučuje žiadne škodlivé látky, laboratórne testy ukázali že má nesmierne čisté horenie. Doba horenia sviečok je dlhšia až o 50 % v porovnaní s inými voskami.

Čo musíte vedieť keď si zapaľujete sviečku…Vonné sviečky škodia ako cigaretový dym. Prečítajte si zloženie sviečky skôr, ako ju kúpite..parafín je vedľajší ropný produkt a pochádza z neobnoviteľných zdrojov. Najprísnejší kritici tvrdia, že pri horení sa do ovzdušia okrem sadzí uvoľňuje aj formaldehyd, toluén, benzén a oxid uhličitý. Zbožňujete mihotavé svetlo a neviete si bez neho predstaviť relax? Vyskúšajte sviečky sójové. Všetky horia dlhšie než parafínové. Kvalitné sójove sviečky sú biele, ak ich objavíte v inej farbe, obsahujú nielen vosk, ale aj farbivá, prípadne parafín. Skontrolujte zloženie na etikete – musia mať sto percent rastlinného oleja a bezolovnatý knôt.

Komu môžeme so zdravými sviečkami pomôcť? Každému kto má dýchacie ťažkosti a má rád kvalitné vôňe, ktoré prevoňajú celú miestnosť.

Koho môžete osloviť so sviečkami k spolupráci? Toto je jednoducho predajný kontaktný produkt. Stačí dať privoňať sviečky a zákazník si sám vyberie. Oslov na spoluprácu (eshopy, hotely, fitness centrá, kvetinárstva, astmatikov, zdravé obchody a iné…)

Bežné vonné sviečky
Po rafinácii surovej ropy na výrobu benzínu zostáva na dne barela špinavý kal, ktorý ropný priemysel už nepotrebuje. Tento znečistený parafín sa vybieli dioxínom, ktorý poškodzuje imunitný a reprodukčný systém. Do vybielenej masy sa pridá akrylon, aby sa vytvorila pevná hmota.
Akonáhle začne akrylon horieť, uvoľňuje do ovzdušia karcinogénne toxíny ako toluén a benzén, ktoré poškodzujú imunitný systém, tým, že kostná dreň neprodukuje toľko červených krviniek, menia sa hladiny protilátok v krvi a strácame biele krvinky. Toluén zasa ovplyvňuje centrálny nervový systém, človek je po vdýchnutí unavený, ospalý, niekedy aj s bolesťami hlavy či nevoľnosťou. /prakticky fetuje/
Aby parafín dlhšie horel, pridávajú sa ďalšie chemikálie (styrén, trichloretán, etylbenzén, acetón…) a aby boli sviečky lákavé, výrobca voňavých sviečok, pridáva farbivá a syntetické vône. KAŽDÁ voňavá sviečka obsahuje tieto karcinogénne toxíny a ak si ju zapálite, parafínové sadze prenikajú hlboko do pľúcnych alveol a poškodzujú ich , Preto si rozmyslite či si k Vianociam kúpite voňavú sviečku s vôňou ihličia, vanilky, škorice a pod…
Pozor na voňavé stromčeky a osviežovače vzduchu – škodia!
Veľa z nás má doma osviežovače vzduchu.
Avšak skúste si skontrolovať jeho zloženie.
Možno práve on môže za vaše migrény, depresiu alebo astmu.
Bez osviežovačov vzduchu a aromatických sviečok si už ani neviete predstaviť obývačku či toaletu, no a už vôbec nie auto.
Voňavý vzduch však vôbec neznamená zdravý vzduch.
Produkty zahrnuté do kategórie osviežovače vzduchu (air freshener) však kvalitu vzduchu nezvyšujú.
Naopak, vypúšťajú do neho množstvo exhalátov, ktoré v konečnom dôsledku oslabujú čuch, mnohé z nich dráždia nosné sliznice a vedú k vážnym zdravotným problémom.
Okrem ľudí tým výrazne trpia aj domáce zvieratá, ktorých čuch je oveľa citlivejší než ľudský.
Podľa štatistických údajov o zvláštnych odchodoch zo sveta sa zistilo, že za osem rokov spôsobili elektrické osviežovače v USA 200 úmrtí a 1 823 závažných poranení.
Chemici otestovali 76 výrobkov, ktoré sa na pôde Európskej únie bežne predávajú.
Výsledky však boli katastrofálne – 54 z nich obsahovalo karcinogény, benzén a formaldehyd.
Mnohé však do vzduchu vylučovali dráždivé látky a viaceré alergény.
Zo štúdií vyšli najhoršie vonné tyčinky, nasledovali sviečky a elektrické osviežovače.
Vonné tyčinky a sviečky púšťajú do vzduchu pri spaľovaní také množstvo exhalátov, že po dvoch hodinách je vzduch v izbe porovnateľný s rušnou ulicou v dopravnej špičke.
Ak si vyberáte sviečky z prírodných produktov, myslite na to, že neškodné látky sa horením menia na polycyklické aromatické uhľovodíky, ktoré majú rakovinové účinky a spôsobujú neplodnosť.
Pri kúpe si pozorne skontrolujte krajinu pôvodu.
Pri produktoch z Číny je veľká pravdepodobnosť, že knôt bude vystužený olovom.
Vdychovanie olovnatého prášku, ktorý víri vzduchom a následne sa usadí na nábytku v miestnosti, spôsobuje vážne zdravotné problémy najmä deťom.
Výrobky, ktoré sú bežne na trhu k dispozícíí, neprešli žiadnym toxikologickým testovaním.
Odborníci z Bruselskej univerzity v Londýne zistili, že v domácnostiach, kde sa denne používal osviežovač vzduchu v spreji alebo tuhá či gélová vôňa, až 32% detí trpí hnačkami a sú náchylnejšie na bolesť uší.
Matky trpeli vo vyššej miere depresiami a bolesťami hlavy.
Výsledky testov sa zhodli v tom, že tehotné ženy a deti do 6 mesiacov by ich nemali vdychovať.
Zabudnite na osviežovače, kde je napísané iba : parfum, zahusťovadlo, konzervačná látka, farbivo.
Za týmito názvami sa môžu ukrývať vaše zdravotné problémy.
Európska spotrebiteľská organizácia BEUC (Bureau Européen des Unions des Consommateurs) dala v januári tohoto roku k dispozícii výsledky testov takmer osemdesiatich výrobkov na osvieženie vzduchu – od sprejov cez sviečky a elektrické rozprašovače až po vonné tyčinky.
Výsledky boli alarmujúce.
Len 8 výrobkov bolo hodnotených ako neutrálne.
Ostatné obsahovali viac či menej škodlivé, toxické a rakovinotvorné látky ako formaldehyd, benzén a iné.
Vyskúšajte teda od spoločnosti Activstar :
– Aroma difuzér do auta – fantastická novinka ak VÁS UŽ NEBAVIA KLASICKÉ VOŇAVÉ STROMČEKY A INÉ LACNÉ RIEŠENIA
– Kolekcia vonných aromadifuzérov ACTIV DIFÚZER – prevonia Váš domov
– Zdravé sviečky – vyrábané zo 100% sójového vosku
– 100% ESENCIÁLNE OLEJE. KTORÉ SÚ CENNÝM DAROM PRÍRODY – SÚ IDEÁLNYM POMOCNÍKOM V DOMÁCNOSTI, NA CESTÁCH – JEDNODUCHO VŠADE, KDE OCENÍTE PRÍJEMNÚ VÔŇU A ÚČINKY ESENCIÁLNYCH OLEJOV.
POUŽITIE ESENCIÁLNYCH OLEJOV ACTIVSTAR
INHALÁCIA (naparovanie, aromalampy, difuzéry, USB difuzéry, rozprašovače, keramické odparovače a pod.)
Esenciálne oleje, ktoré vdychujeme, vníma náš mozog, ktorý vplýva na našu psychiku, emócie, nálady. Pri inhalácii dochádza k rýchlemu nástupu účinku (NOS – MOZOG – REAKCIA). Je to preto vhodný spôsob ako ovplyvniť emócie (cez limbický systém, ktorý je za emócie zodpovedný).
Naparovanie – tradičný a osvedčený spôsob vhodný hlavne pri liečbe respiračných ochorení (upchatý nos, kašeľ, hlieny a pod.) Voda má byť teplá, ale nie horúca, aby sme si nepopálili tvár. Hlavu prikryjeme uterákom, zatvoríme oči a dýchame zhlboka. Na cca 0,5 l vody pridáme asi 2 – 3 kvapky esenciálneho oleja (vhodné sú napr. citrusy, ale aj eukalyptus, tymián).
Aromalampy – dodáva príjemnú atmosféru vďaka čajovej sviečke v kombinácii s odparovaním vôní. Dbajte na to, aby vzdialenosť medzi sviečkou a dnom nádobky s vodou bola aspoň 8 cm, aby nedochádzalo k prehrievaniu a degradácii esencií teplom.
Difuzéry (z angl. slova „diffuse“ – rozptyľovať) – elektrické prístroje na rozptyľovanie esencií v priestore. Sú praktickejšie ako aromalampy vzhľadom na to, že majú automatické vypnutie, ak v difuzéri nie je voda.
USB difuzéry – fungujú cez USB konektor a nie je pri nich potrebná ani voda (esencie kvapkáme priamo na vankúšik na USB kľúči) – vhodné na použitie v aute alebo v kancelárii.
Rozprašovače – môžeme si vyrobiť sami, stačí fľaša s rozprašovačom, esencie, ktoré zmiešame s vodou a pred použitím len poriadne pretrepeme, aby sa oleje vo vode rozptýlili.
V prípade, že nemáte k dispozícii žiadne prístroje a pomôcky – stačí napr. kvapnúť pár kvapiek na vreckovku a položiť ju vedľa seba, prípadne na radiátor.
APLIKÁCIA NA POKOŽKU (masáž, obklad, kúpeľ…..)
Masáž – účinná na zmiernenie bolesti, pri nespavosti, kolikách a podobne. Pri masáži riedime esenciálny oleje alebo zmes v rastlinnom oleji, masle, prípadne aloe vera a pod. Masáž prekrvuje pokožku, podporuje cirkuláciu krvi a lymfy a podporuje imunitu.
Kúpeľ s pridaním esenciálnych olejov – na podporu spánku, zmiernenie bolestí, relax pre telo aj dušu.
Pri kúpeli nezabúdame na empirické pravidlo, že olej sa rozpúšťa v oleji (po vstupe do vane sa esencie „nalepia“ na pokožku aj sliznice – aj na intímne miesta, preto je potrebné esencie vždy riediť!). Ako nosiče môžeme použiť rastlinné oleje, prípadne v kombinácii s plnotučným mliekom. Vaša pokožka bude po kúpeli nádherne vyživená.
Postup: Do 1 polievkovej lyžice základného oleja – napr. olivový, mandľový pridáme 5-10 kvapiek esenciálneho oleja a zmes vylejeme do pripravenej vane. U malých detí stačí 1 – 2 kvapky v nosnom oleji.
Kloktanie – 1-3 kvapky esenciálneho oleja nakvapkáme do pohára s teplou vodou a zmes kloktáme. Neprehĺtame!!!
Obklady – cca 5 kvapiek esenciálneho oleja do pohára vody. Použijeme obväz, ktorý namočíme do zmesi a prikladáme na postihnuté miesto.

AROMATERAPIA

Keď sa povie aromaterapia, mnohí si predstavia pokojný večer pri sviečkach, či v horúcom voňavom kúpeli. No vedeli ste, že aromaterapia je možná aj v aute? Dokonca, je skutočne jednoduchá a prináša hneď niekoľko výhod!

Možnosť liečiť mnohé psychické, ale aj fyzické problémy pomocou arómy už ocenilo množstvo ľudí na celom svete a aromaterapia sa začína stávať čoraz populárnejšou aj na Slovensku. Trh s éterickými olejmi, ktoré sú pôvodcom všetkých pozitívnych účinkov aromaterapie, sa neustále rozrastá a spolu s ním pribúdajú aj spôsoby, ako aromaterapiu prakticky vykonávať. V minulosti boli najobľúbenejším spôsobom aromaterapie práve sviečky, prípadne horúce kúpele. Do sviečky, respektíve kúpeľa ste pridali niekoľko kvapiek éterického oleja, ktorý sa následne začal odparovať a vy ste ho prirodzene inhalovali. Pri inhalácii sa liečivé zložky z esenciálnych olejov dostávajú z pľúc priamo do krvi, odkiaľ prechádzajú do mozgu a iných orgánov, kde plnia svoj účel.

V poslednej dobe sa však čoraz obľúbenejšími stávajú elektronické aromatické difuzéry, ktoré rozprašujú éterické oleje priamo do interiéru obydlia. Okrem toho na trhu nájdete aj rôzne vreckové inhalátory, či dokonca praktické a výhodné aromaterapeutické náramky, náhrdelníky a prívesky, vďaka ktorým si môžete chvíľkovú aromaterapiu dopriať kedykoľvek a kdekoľvek. No a práve tu sa k slovu dostáva aj aromaterapia v aute. Aj v tomto prípade môžete využiť inovatívny produkt – aromatický difuzér do auta.

Bez umelého zápachu a obmedzeného výhľadu
Pod arómou do auta si mnohí predstavia typické voňavé stromčeky, ktoré zoženiete na každej čerpacej stanici. Tento spôsob arómy do auta však mnohí doslova neznášajú. Voňavé stromčeky v prvom rade voňajú veľmi umelo a neprirodzene, čo môže pri dlhšej ceste spôsobovať bolesti hlavy, či dokonca nevoľnosť. Ich nevýhodou je aj skutočnosť, že sa neustále kývajú na vnútornom spätnom zrkadle, čím zbytočne odpútavajú pozornosť od cesty a obmedzujú výhľad. Druhým typom arómy do auta sú práve rôzne difuzéry, ktoré sa montujú na mriežku výduchu ventilácie. Vzduch, ktorý prúdi z ventilácie, prechádza difuzérom, pričom sa obohatí o arómu. Tá sa potom rýchlo rozšíri do celého auta.

Opäť však platí, že aromatické difuzéry väčšinou obsahujú príliš agresívne parfumy, ktoré nie sú každému príjemné. Našťastie, je tu aj tretia možnosť, ktorou sú práve aromaterapeutické difuzéry do auta. Do nich jednoducho nakvapkáte niekoľko kvapiek svojho obľúbeného éterického oleja, ktorý jemnou a prirodzenou vôňou navonia celý interiér vášho auta. Keďže výber éterických olejov je prakticky neobmedzený, môžete donekonečna experimentovať a skúšať, kým nenájdete vôňu, ktorá vám bude stopercentne vyhovovať.

Nie je to len o aróme…
Éterické oleje nie sú len o samotnej aróme, ale aj o zdravotných benefitoch, ktoré dokážu priniesť. Či už hovoríme o účinkoch na psychiku, kedy vedia látky z esenciálnych olejov znížiť mieru nervozity a stresu, alebo o reálnych zdravotných benefitoch, napríklad schopnosti znížiť príznaky alergie, zmierniť bolesť hlavy a podobne. Vaše auto sa tak z obyčajného „presúvadla“ zrazu premení na aromaterapeutickú lóžu, z ktorej budete po každej ceste vystupovať s dobrou náladou a nabudeným organizmom.
Práve v dnešnej hektickej dobe dáva aromaterapia v aute veľký zmysel. Predstavte si, že idete na dôležitý pracovný pohovor. Už od rána ste v neskutočnom strese, no cestou na pohovor z vás všetka nervozita vďaka účinkom éterických olejov vo vašom aute opadne a na pohovor prídete úplne oddýchnutí a uvoľnení. Nehovoriac o tom, že takéto účinky vaše auto nebude mať len na vás, ale aj na každého, koho v ňom budete viezť!
Tak čo, ste pripravení zmeniť svoje auto na škatuľu zázrakov aj vy?

Koho môžete osloviť so sviečkamy k spolupráci? Toto je jednoducho predajný produkt. Základ je dať ovoňať. Oslov na spoluprácu (eshopy, reštaurácie, hotely, fitness centrá, obchodné priestory, každého kto má rád kvalitné voňaveé a zdravé sviečky a iné…)

Upozornenie. Tento materiál nie je možné voľne šíriť bez predošlého písomného súhlasu majiteľa ,,Activstar academy,, Spoločnosť Activstar si vyhradzuje všetky práva. Slúži výhradne na vzdelávacie účely

Zároveň upozorňujeme, že postupy v tomto materiály nezaručujú úspech v spoločnosti Activstar, ale mnohým partnerom spoločnosti Activstar pomohli v kariérnom raste v dosahovaných výsledkoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *