Activ 3 medicinálne huby v rôznych formách ako sprej, nápoj, kapsule, káva, kakao, latté, koreniny

Optimálne fungujúci imunitný systém chráni náš organizmus nielen voči škodlivým mikroorganizmom z vonkajšieho prostredia (baktérie, vírusy, kvasinky), ale zúčastňuje sa aj na rozpoznávaní a odstraňovaní organizmu vlastných poškodených, mutovaných a nádorových buniek. Zároveň bolo dokázané, že za týmito aktivitami sa ukrývajú látky nazývané B-glukány.

B-glukány majú potvrdenú schopnosť zvyšovať obranyschopnosť organizmu. Ich hlavná úloha spočíva v aktivácii buniek imunitného systému
Sú tak veľmi cennými pomocníkmi v prevencii a v podpornej liečbe mnohých bakteriálnych, vírusových a mykotických infekcií.
Majú tiež funkciu antioxidačnú, dokážu nás chrániť pred škodlivým žiarením a pomáhajú pri hojení kožných poranení.

Activ 3 sublingválny sprej – OBJEDNAŤ

Activ 3 čierna ríbezľa  – OBJEDNAŤ

Activ 3 čokoláda – OBJEDNAŤ

Activ 3 + melón OBJEDNAŤ

Použitie:  Activ 3 –  1 odmerku do 2-3 dcl vody, 1 x denne, dávka je na 2 mesiace

18 litrov nápoja – 1 LITER NÁPOJA 2,72
cca 60 dávok
na 2 mesiace

Activ 3 čokoláda, ako aj Activ bio kakao s reishia cordycepsom môžete pridávať do pečenia nakoľko je v v nich kakao a vaše jedlo získa vyššiu nutričnú hodnotu.

Unikátna zmes synergicky pôsobiacich prírodných látok a informácie o ich klinických štúdiách a skúsenostiach pri aktivácií samoozdravovacích procesov a pri zvyšovaní obranyschopnosti organizmu.

CORDYCEPS SINENSIS – KORDYCEPS – liečivá huba ktorá pochádza zo západnej Číny. Vzhľadom k jej izolovanému rastu, je zber Cordycepsu zložitou a nákladnou procedúrou. Cordyceps sinensis čiže húsenica čínska (Kordyceps) je veľmi pozoruhodný druh cudzopasnej huby. Jej životný cyklus je veľmi neobvyklý a výnimočný.

Cordyceps bol dlhú dobu hlavnou položkou tradičnej čínskej medicíny. Používa sa už viac ako 5 000 rokov ako zdroj energie, na upevnenie zdravia, liečbe mnohých ochorení a bol klasifikovaný ako „predlžovač života“. Používa sa ako omladzovací prostriedok a k zvýšeniu hladiny energie. Je známy ako liek proti slabosti a únave. V čínskej medicíne sa veľmi cení jeho schopnosť dopĺňať esenciu Jing v obličkách. Táto esencia je nesmierne dôležitá a často je prirovnávaná ku sviečke, ktorá keď dohorí, beh nášho života sa ukončí. Nie je veľa prostriedkov, ktoré by dokázali esenciu Jing dopĺňať. Tradičná čínska medicína Cordyceps sinensis opisuje ako prírodné antibiotikum, neutralizátor rôznych jedov, antioxidant a tiež ako stimulant ľudského tela a ducha. Ďalej sa uvádza, že výťažok z Cordyceps Sinensis pomáha pri prechladnutí, zápaloch dýchacích ciest, močových ciest alebo tiež napomáha obnove pečene a obličiek. Tiež je v tradičnom liečiteľstve odporúčaný pri ochorení srdca a ciev. Napomáha regenerácii svalovej hmoty po veľkej záťaži. Zdokonaľuje okrem iného aj mentálne funkcie (schopnosť učenia sa). Je vhodné ho užívať aj preventívne pre zlepšenie imunity a psychickej pohody. Tiež je možné ho užívať pre skvalitnenie sexuálneho života a zvýšenie libida, vzhľadom k jeho dlhodobej obľube v Číne ako afrodiziaka. BLOG o cordycepse

V starej Číne ho lekári používali na posilnenie obličiek a pľúc, je schopný rozširovať dýchacie cesty, čo vedie k zvýšeniu kyslíka v krvi. Pri osteoporóze podporuje produkciu estrogénu.T radične sa cordyceps tiež užíva pre posilnenie obranyschopnosti u opakovaných infekciách či chronických zápaloch (má podobné účinky ako kortikoidy, ale bez ich negatívnych vedľajších prejavov). Pri vírusových a bakteriálných infekciách – je nazývaný „prírodné antibiotikum“. Obsahuje polysacharidy, ktoré vyvolávajú imunitnú odozvu pri vírusovej či bakteriálnej infekcii, napr. Streptococcus pneumoniae, Candida alabicans.
Informácie – Zdroj: (http://www.celostnimedicina.cz/cordyceps-sinensis.htm)

video
REISHI
HUBA DLHOVEKOSTI
HUBA KRÁĽOV
V Japonsku a Číne je huba Reishi schválená ako liek a významný doplnok v onkologickej liečbe nádorových ochorení.
Huba reishi (Ganoderma Lucidum) sa už niekoľko tisíc rokov používa na liečbu ochorení pečene, obličiek, srdca a pľúc,
na všeobecné posilnenie a spomalenie procesov starnutia.
V dnešnej dobe už výskumy potvrdzujú celý rad jej prospešných účinkov.
ÚČINKY HUBY REISHI – VEDECKY POTVRDENÉ !!!
POSILŇUJE IMUNITNÝ SYSTÉM
Huba Reishi obsahuje imunomodulačné polysacharidy, najmä beta-glukány, podieľajúce sa na podporení imunitného systému.
Reishi významne zlepšuje imunitný systém, vedci tiež zistili protizápalový, antivírusový, antibakteriálny a antioxidačný účinok.
PROTINÁDOROVÝ ÚČINOK.
Reishi redukuje nádorové bunky, zábraňuje metastázovaniu, zábraňuje vrastaniu ciev do nádoru.
Zmierňuje vedľajšie účinky chemoterapie, ako je nevoľnosť a znížená obranyschopnosť.
POSILŇUJE SRDCE
Okrem účinku znižujúceho krvný tlak a chklesterol, reishi chráni cievy, redukuje množstvo usadenín a spomaľuje ich tvorbu.
Spojením zdravého životného štýlu a užívania huby reishi sa nám podarí lieky na tlak či cholesterol postupne a pod dohľadom lekára vysadiť.
PEČEŇ
Huba reishi má hepatoprotektívne účinky, napomáha vyplavovať toxíny a nežiaduce baktérie z ľudského organizmu.
Vďaka vysokému obsahu antioxidantov chráni pečeň a znižuje jej zaťaženie. Zabraňuje rozvoju fibrózy a uplatňuje sa aj jej protizápalový účinok. Normalizuje hladinu pečeňových enzýmov.
CUKROVKA
Huba reishi je v prípade liečby cukrovky a inzulínovej rezistencie čoraz viac uznávaná vďaka vysokému obsahu terpénov a polysacharidov.
Pomáha pri stabilizácii krvného cukru.
ALERGIE A ASTMA
Reishi sa označuje aj ako prírodné antihistaminikum, čiže eliminuje účinky, ktoré vyvolal histamín. Okrem toho zlepšuje prísun kyslíka do tela, čo je dôležité pre ľudí trpiacich astmou.
Bolo uskutočnených veľa výskumov na rôzne liečivé huby a REISHI z nich má veľmi veľa výhod. REISHI je považovaná za jednu z najrešpektovanejších bylinných liekov v Ázii.
REISHI ako alternatívna terapia robí divy pri liečení ľudí, ktorí trpia niekoľkými ochoreniami naraz.

Shitake – Húževnatec jedlý(Lentinusedodes) – vzácna huba pre jej liečivé účinky zamerané najmä na choroby horných dýchacích ciest, zlý krvný obeh a ťažkosti s pečeňou.

Liečivá huba Shitake má prirodzené antibakteriálne účinky a pomáha pri liečbe vredov a žalúdočných problémov. V Kórei a Číne je už viac ako 1000 rokov známa ako liek. Pri liečbe osôb postihnutých výbuchom atómovej bomby v Hirošime a Nagasaki bolo vyskúšané množstvo podporných látok, ale ako najúčinnejšie sa prejavili účinky plodníc huby Shitake. Huby Shitake pôsobia ako špongia, ktorá vysáva jedovaté látky z tela a preto účinne absorbovala rádioaktívne žiarenie. Štúdie zistili protinádorové účinky, znižovanie hladiny cholesterolu a vysokého krvného tlaku. Klinické štúdie ukázali predĺženie života pacientov s pokročilou rakovinou žalúdka a hrubého čreva, ktorí sa liečili chemoterapiou. Huby Shitake, rovnako ako hliva, obsahujú beta glukán. Niektoré prípravné klinické štúdie preukázali, že beta glukán, polysacharid získaný zo Shitake, ktorý dostal názov lentinan, má schopnosť podporovať rast bielych krviniek. Šitake obsahujú až 37 g vlákniny na 100 g a asi 17 g bielkovín. Nájdeme v nich vitamíny skupiny B, predovšetkým B1, B2, B3 a B5, vitamín D a železo, ale aj vápnik, draslík a fosfor. Lentinan znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Táto „medicínska“ huba, patrí medzi najlepšie preskúmané imunomodulátory a látky s najväčším počtom dôkazov o ich protirakovinovej aktivite.V hubách Shitake nájdeme tiež veľké množstvo proteínov porovnateľných s obsahom proteínov v mäse, avšak s menším obsahom tuku Shitake je z lekárskeho pohľadu dnes už uznávaný prírodný prostriedok pre liečenie viacerých civilizačných chorôb. BLOG o shiitake

V japonskom liečiteľstve je podľa dostupných prameňov využívaný už asi 2000 rokov. Hovorí sa jej tiež elixír života alebo huba dlhovekosti, pretože má liečivé vlastnosti: potláča riziko zvýšenia krvného tlaku (pozn. nízky tlak nezvyšuje), posilňuje celkovú obranyschopnosť organizmu proti vírusovým ochoreniam. Rovnako je skúmaná aj ako prostriedok v boji proti rakovine. Ďalej má význam pre podporu imunity. Jednou z látok, ktorú Shitake obsahuje, je lentinan. Jedná sa o glukán, ktorý bol v Japonsku zavedený ako štandardná súčasť liečby niektorých nádorov. Má imunostimulačné, antiinfekčné (eliminuje vírusové, bakteriálne, plesňové a parazitálna infekčné ochorenie), protinádorové a rádioprotektívny účinky. Úspešne sa osvedčil pri liečbe a prevencii akné. Vedľa aktivačného účinku na organizmus pôsobí tiež ako lapač voľných radikálov a antioxidačná látka. Informácie – Zdroj: (http://www.celostnimedicina.cz/houba-shiitake.htm)

Huba reishi je vďaka svojim schopnostiam v Japonsku a Číne prezývaná aj ako huba večnej mladosti a nesmrteľnosti.

A to najmä z dôvodu schopnosti badateľne spomaľovať starnutie buniek. Jej účinky sú však využívané aj pri liečbe nádorových ochorení či stimulácii imunitného systému. V tradičnej čínskej medicíne predstavuje účinnú zbraň pri liečbe mnohých chorôb, ich predchádzaniu a to všetko bez vedľajších účinkov. Huba reishi je výnimočná najmä svojimi imuno-stimulačnými schopnosťami. Tvrdí sa o nej, že ak ju užíva zdravý človek, pomôže mu vyhnúť sa ochoreniam. Chorému organizmu zas pomáha dostať ho z choroby o niečo rýchlejšie. Huba má okrem toho aj protizápalové, hypotenzivne, protialergické, protivírusové, protirakovinové a hypolipemické účinky.V Japonsku a Čine je dokonca schválená vládou ako prevencia a podporná liečba rakoviny a zaradená do oficiálneho zoznamu liekov. Huba reishi obsahuje
polysacharidy, ktoré posilňujú imunitu a ničia choroboplodné zárodky. Huba obsahuje aj organické germánium, ktoré sa podieľa na lepšom viazaní kyslíka krvou a tiež vylučovaní toxínov z tela. Okrem toho sú v jej zložení aj triterpenoidy, adenozín, množstvo vitamínov a minerálnych látok. Vedci analyzovali obsahové látky a zistili, že obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, z minerálov má výrazný obsah železa a selénu a ďalej obsahuje tiež výrazne niektoré vitamíny zo skupiny B. Veľmi zaujímavý je pomerne vysoký obsah inak vzácneho prvku germánia. Obsah germánia spájajú niektorí vedci s protinádorovým účinkom, iní zmieňujú, že podporuje imunitu. Obsahuje veľké množstvo rôznych druhov polysacharidov, čo má vplyv na jej schopnosti podporiť imunitu (niektoré z nich sú pôsobením podobné beta glukánom). U niektorých z nich vedci skúmajú protinádorové pôsobenie. Ďalej obsahuje veľké množstvo antioxidantov, polysacharidy, triterpény, vlákninu, organické germánium, enzýmy, adenozínu. Obsiahnuté terpenoidy majú mať protizápalový účinok. Medzi najvýznamnejšie terpenoidy patrí kyselina ganodermová a lucidenový. Odborníci uvažujú o tom, že táto huba, tradične odporúčaná na problémy s pamäťou, by mala práve vďaka pôsobeniu určitých látok zo skupiny terpenoidov aj priaznivé pôsobenie pri Alzheimerovej chorobe či rovnako všeobecne u problémov s pamäťou a u stareckej demencie. Rovnako tieto látky by mali preventívne pôsobiť proti vzniku trombóz (vďaka obsahu adenozínu) či uvoľňovanie histamínu (z tohto dôvodu je reishi doporučovaná aj u alergikov). BLOG o reishi

K jej priaznivým pôsobením na naše zdravie patrí celková podpora detoxikácie organizmu, normalizácia hodnoty krvného tlaku, pomáha znižovať hladinu cholesterolu, je užitočný pri alergiách, pomáha pri poruchách spánku či liečbe astmy a má rad ďalších účinkov. Je dôležité však zdôrazniť, že k významným účinkom patrí pôsobenie imunostimulačné či imunomodulačné, čo významne podporuje imunitu. Tiež zlepšuje bunkový metabolizmus, odstraňuje z tela toxické látky nahromadené v pečeni a chráni ich pred zanášaním škodlivinami. Reishi taktiež podporuje fyziologickú funkciu pečene a povzbudzuje srdce (obsiahnuté látky zlepšujú prietok krvi). Často sa výťažok z reishi kombinuje s vitamínom C, pretože pomáha zlepšiť príjem polysycharidov obsiahnutých v tejto hube. Reishi sa doporučuje pri nespavosti, búšení srdca, psychickej únave, nesústredenosti, závratoch a ďalších podobné stavoch. Reishi má vzťah aj k pľúcam. Dokáže transformovať hlieny, čím zastavuje kašeľ a dýchavičnosť. Zo všetkého uvedeného je vidieť, že táto huba má uplatnenie ako v tradičnej čínskej, tak aj v modernej medicíne.
Informácie – Zdroj: (http://www.celostnimedicina.cz/reishi-houba-nesmrtelnosti.htm)

Acerola napomáha vstrebávaniu liečivých húb. Obsah prírodného vitamínu C je v zrelých plodoch aceroly 4,5%, čo výrazne prevyšuje obsah vitamínu C v iných druhov ovocia bohatých na vitamím C. Okrem vitamínu C identifikovali v acerole 150 ďalších druhov látok, medzi nimi železo, vitamín A, tiamín, riboflavín a horčík. Vedecké výskumy ukázali, že acerola je schopná zvýšiť účinky iných výživových doplnkov a ich antioxidačné účinky. Informácie – Zdroj: (http://www.provitex.sk/acerola_napomaha_vstrebavaniu_liecivych_hub_a_pomaha_proti_nadorom) Stévia – prírodné sladidlo Keďže toto prírodné sladidlo nemá žiadne kalórie, je perfektným pomocníkom pre chudnutie. Stévia sa odporúča ako sladidlo pre diabetikov a ďalších ľudí, ktorí majú karbohydrátovú diétu. Stévia má protizápalové účinky. Povzbudzuje imunitu.

video

BLOG REISHI
BLOG CORDYCEPS
BLOG SHIITAKE

Activ 3 hubové korenie – OBJEDNAŤ

Funkčná káva. OBJEDNAŤ

Reishi a cordyceps aj v kapsuliach OBJEDNAŤ

Activ BIO kakao s reishi a cordycepsom – OBJEDNAŤ

Activ 3 čokoláda, ako aj Activ bio kakao s reishia cordycepsom môžete pridávať do pečenia nakoľko je v v nich kakao a vaše jedlo získa vyššiu nutričnú hodnotu.

40% cacao
2,5 gramu reishi
2,5 gramu cordyceps

Superpotraviny a aktívne ingrediencie pre Vašu pohodu

Pripravte si príjemný nápoj na večer v podobe teplého kakaa, alebo pridajte 1 lyžičku do obľúbeného čokoládového pudinku, alebo koktejlu Activstar.

Activ BIO curcuma latte – OBJEDNAŤ

Kukrkuma
Škorica
Zázvor
Chaga

NAS TIP: Tento nápoj ktorý obsahuje množstvo protizáplaových ingerdiencií a antioxidantov aj v studenej forme – rozmiešaný v studenom mlieku .

Jedinečná vyladená receptúra plná aktívnych ingediencií na podporu vášho organizmu.

Komu môžeme s produktom Activ 3 nápojom  pomôcť? Každému kto si chce posilniť imunitu, zregenerovať pečeň. Tento produkt má široký záber.

Koho môžete osloviť s produktom Activ 3 nápoj k spolupráci? Toto je jednoducho predajný kontaktný produkt. Základ je vyskúšať a povedať pár slov tu písaných.

Upozornenie. Tento materiál nie je možné voľne šíriť bez predošlého písomného súhlasu majiteľa ,,Activstar academy,, Spoločnosť Activstar si vyhradzuje všetky práva. Slúži výhradne na vzdelávacie účely

Zároveň upozorňujeme, že postupy v tomto materiály nezaručujú úspech v spoločnosti Activstar, ale mnohým partnerom spoločnosti Activstar pomohli v kariérnom raste v dosahovaných výsledkoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *