Buďme zdraví. Staraj sa o svoje zdravie

Bez procesu nepretržitých premien buniek, neustáleho prelínania sa života a smrti by zázrak ľudského tela neexistoval

PRODUKTY ACTIVSTAR, dopĺňaj kvalitne

CHCEME BYŤ ZDRAVŠÍ A MAŤ DOBRÚ IMUNITU?
Ak chceme dosiahnuť dobrú činnosť všetkých orgánov v tele a chceme byť zdravší a mať dobrú imunitu, malI by sme absolvovať tieto úkony:
ODČERVIŤ ORGANIZMUS – odstrániť parazity – Uvineco
ZBAVIŤ SA ŤAŽKÝCH KOVOV – Activdetox, Chitosan, Uvineco
ODKYSLIŤ ORGANIZMUS – Activchlorofyl
VYŽIVIŤ ORGANIZMUS – Activmineral, Activ Calcium
DODRŽIAVAŤ PITNÝ REŽIM dostatočným množstvom čistej vody – UVINECO
Nápoje Activstar podľa potrieb organizmu
ZABEZPEČIŤ DOBRÉ VYLUČOVANIE – Activfiber

Štatistiky z WHO – svetovej zdravotníckej organizácie, ako aj informácie, ktoré povedú k zlepšeniu kvality vášho zdravia. Tak sa na to pozrime spolu:

Výživové hodnoty v našich potravinách klesajú, to všetci vieme

Zároveň stúpajú tzv. civilizačné ochorenia ako:
– cukrovka
– srdcovo – cievne problémy
– nádorové ochorenia
– obezita
– osteoporóza a iné…

Môže za to, nielen pokles výživy, ale aj:

Vedeli ste, že srdcovo-cievne ochorenia spôsobia úmrtnosť až 49% Slovákom? 49% úmrtí na Slovensku je z dôvodu zlyhania srdca. Je to aj pre to, že vysoký tlak, cholesterol, alebo nesprávna funkcia srdca nebolia. Mnohí netušia o nejakom probléme.

Štatistiky hovoria jasne:

Pre to doporučujeme, vytvorte svojmu telu optimálne podmienky, dajte mu šancu. Vaše telo má naštastie schopnosť regenerácie (samoliečenia), ak mu vytvoríte dobré podmienky so správnou výživou a vhodnými doplnkami výživy. Cielená výživa 


Základné potraviny v supermarketoch sú čoraz väčšie, šťavnatejšie
a príťažlivejšie no ich nutričný obsah však s tým nedrží krok

Nutričné ​​hodnoty niektorých populárnych druhov zeleniny, od roku 1950 výrazne
klesli. Štúdia v USA z roku 2004 zistila, že dôležité živiny v niektorých záhradných
plodinách sú až o 38 % nižšie ako v polovici 20. storočia. V priemere medzi 43
analyzovanými druhmi zeleniny klesol obsah vápnika o 16 %, železa o 15 % a
fosforu o 9 %. Vitamíny riboflavín a kyselina askorbová sa výrazne znížili, pričom
došlo k miernemu poklesu hladín bielkovín
(https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15637215/). Podobné poklesy boli pozorované u
živín prítomných v pšenici. (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19013359/)


Profesorka Mayerová z Veľkej Británie uviedla, že zistila štatisticky významné
zníženie hladín Ca (–19 %, P = 0,014), Mg (–35 %, P < 0,001), Cu (–81 %, P <
0,001) a Na (–43 %, P = 0,013) v zelenine a Mg (–11 %, P = 0,016), Fe (–32 %, P =
0,002), Cu (–36 %, P = 0,006) a K (–20 %, P < 0,001) v ovocí.
https://www.emerald.com/insight/content/doi/10.1108/00070709710181540/full/html


Tabuľka, ktorá hovorí o poklese cca 50 percent pri sodíku, železe a medi v období
1940-2019 a poklese horčíka o 23 percent v období 1940 – 1991:

(https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/09637486.2021.1981831)

Každému sa vekom stráca vápnik, minerály, vitamíny, molekula NO, kolagén a iné..

Má to význam. Prevencia je lepša a aj lacnejšia, ako následná liečba. Zdravé nápoje Activstar


Zabudnutý objav nemeckého držiteľa Nobelovej ceny V roku 1931 nemecký vedec Otto Heinrich Warburg (1883 – 1970) dostal Nobelovu cenu za objavenie základnej príčiny vzniku rakoviny. Už v roku 1923 zistil, že rakovina je výsledkom nefyziologického spôsobu života. Dnes sa o tom prakticky nevie, pretože táto pravda je pred verejnosťou skrývaná.

Zelené potraviny – OBJEDNAŤ

Activ NO produkty – OBJEDNAŤ

Nefyziologickým spôsobom stravovania (jeme prevažne stravu, ktorá organizmus okysľuje) a fyzickou neaktivitou sa v tele vytvára kyslé prostredie slabo zásobované kyslíkom. Kyslosť z buniek vytláča kyslík a nedostatok kyslíka v bunkách zase vytvára kyslé prostredie. MUDr. Warburg povedal: „Nedostatok kyslíka a zakyslenia sú dve strany tej istej mince: ak má niekto jedno, má aj to druhé“. Ak ste veľa zakyslenia, automaticky vášmu organizmu chýba kyslík; a keď vám chýba kyslík, tak máte zakyslený organizmus.

Kyslé prostredie je prostredie bez kyslíka. „Ak odoberiete zdravej bunke 35 % jej kyslíka, dokážete z nej urobiť rakovinovú bunku iba za dva dni“, tvrdil MUDr. Warburg. „Všetky normálne bunky majú maximálnu potrebu kyslíka, avšak nádorové bunky môžu žiť bez neho. To je pravidlo bez výnimky“. Tkanivá s nádorom sú kyslé, zatiaľ čo tie zdravé sú zásadité. Vo svojom diele „Metabolizmus nádoru“ MUDr. Warburg uvádza, že všetky karcinogénne formy spĺňajú dve základné podmienky: kyslosť krvi a hypoxiu (nedostatok kyslíka pre metabolizmus bunky). Objavil, že nádorové bunky sú anaeróbne (nevdychujú kyslík) a že nemôžu prežiť v prítomnosti vysokých koncentrácií kyslíka.

Prežiť môžu iba s pomocou glukózy av prostredí bez kyslíka. Preto nádor nie je nič iné ako obranný mechanizmus, ktorý naše bunky používajú, aby prežili v kyslom prostredí, v ktorom je nedostatok kyslíka. Zdravé bunky žijú v zásaditom prostredí bohatom na kyslík, ktoré umožňuje, aby mohli normálne fungovať. Nádorové bunky žijú v kyslom prostredí chudobnom na kyslík.

Kyslosť a zásaditosť organizmu je výsledkom stravy. Potom, čo je dokončený proces trávenia, vytvára potrava (podľa svojho nutričného profilu) podmienky pre kyslosť či zásaditosť v tele. Jednoduchšie povedané – zásaditosť organizmu závisí od toho, čo jeme. Kyslé alebo zásadité prostredie sa meria pomocou pH stupnice od 0 do 14, kde 7 je neutrálnou zónou. Od 0 do 7 ide o prostredie kyslé, od 7 do 14 zásadité. Aby naše bunky mohli dobre fungovať, potrebujú ľahko zásadité pH, málinko nad 7. U zdravého človeka dosahuje pH v krvi 7,40 – 7,45.

Krv sa neustále sama reguluje, aby neupadla do metabolickej kyslosti. Avšak niektoré potraviny ju okysľujú a znečisťujú organizmus. Kyselinotvorné potraviny: – rafinovaný cukor a jeho deriváty. Je zo všetkých potravín najhoršia, pretože neobsahuje bielkoviny, tuky, vitamíny ani minerály, ale iba uhľohydráty, ktoré škodia pankrease. Jeho pH je 2,1 (veľmi kyslé); – mäso (všetky druhy); – výrobky živočíšneho pôvodu (mlieko, syry, smotana, jogurty atď.); – rafinovaná soľ; – rafinovaná múka a všetky jej deriváty, ako sú cestoviny, torty, sušienky a pod.; – chleba, pečivo; – margaríny; – kofeín; – alkohol; – tabak; – všetky priemyselne spracované a konzervované potraviny, ktoré obsahujú konzervanty, umelé farbivá a arómy, stabilizátory atď.; – antibiotiká a všeobecne všetky lieky; Zásadotvorné potraviny: – všetka surová zelenina. Niektorá má síce kyslú chuť, ale v tele sa zmení a stane sa zásaditou; – ovocie.

Napríklad citrón dosahuje v tele veľmi vysoký stupeň zásaditosti (nenechajte sa zmiasť jeho veľmi kyslou chuťou); – mandle. Sú veľmi zásadité; – celozrnné obilniny: jedinou zásadotvornou obilovinou je proso. Všetky ostatné obilniny sú síce ľahko kyslé, ale ideálna strava musí obsahovať aj určité percento kyselín, takže je dobré jesť aj trochu obilnín. Všetky obilniny sa musia jesť uvarené; – med má veľmi vysokú zásaditosť; – chlorofyl. Zelené rastliny obsahujú chlorofyl, ktorý je veľmi zásaditý; – voda – je dôležitá na tvorbu kyslíka. Buďte stále dobre zavodnení, pite vodu po malých dúškoch po celý deň; – cvičenie pomáha udržiavať zásaditosť organizmu, pretože rozvádza kyslík po celom tele. Sedavý spôsob ničí život. Správna miera pH Ako už bolo povedané, je úplne nemožné, aby rakovinu dostal človek, ktorý sa stravuje zdravo, pije veľa čistej vody a cvičí. Ak sa chcete správne stravovať, zaistite svojmu telu 60 % zásadotvornej stravy a vyhýbajte sa výrobkom, ktoré sú z väčšej časti kyselinotvorné, ako sú napr. sýtené nápoje, sladkosti a produkty rýchleho stravovania. Nepreháňajte to so soľou a používajte ju čo možno najmenej. Keď ste chorí, postarajte sa, aby vaša strava bola zásadotvorná aspoň z 80 %. Ak máte už nádor, snažte sa vytvoriť vo svojom tele čo možno najviac zásadité prostredie.

To môžete dosiahnuť pomocou stravy, cvičenia, vyhýbania sa stresu a doplňovaním zelených potravín a NO produktami.

A na záver názory odborníkov „Všetky takzvané prirodzené úmrtia nie sú nič iné, než konečná miera zasýtenosti tela kyslosťou“, povedal George Crile z Clewelandu, jeden z najuznávanejších chirurgov na svete.

„Nespočetné názvy chorôb nie sú dôležité – dôležitá je skutočnosť, že všetky tie choroby majú rovnakú základnú príčinu: nadmieru kyslosti v tele.“ – MUDr. Theodore A. Baroody, v knihe „Zvyšuj zásaditosť, alebo zomri“ („Alcalize or Die“).

„Zvýšená kyslosť organizmu je príčinou všetkých degeneratívnych chorôb. Keď dôjde k porušeniu rovnováhy a organizmus začne ukladať kyslosť a toxické látky vo vyššej miere, než dokáže vylúčiť, potom sa objavujú choroby“ – MUDr. Robert O. Young.


Activstar má 10 ky úžasných produktov. Používajte a užívajte ich priebežne, kvalita vášho zdravia sa výrazne zlepší. Viac informácií 
– synergicky namiešané
– kvalitné extrakty
– nezaťažujú organizmus
– vysoká vstrebateľnosť

BLOG

Vedeli ste, že telo vytvára v dostatočnom množstve Q10 len do 35 roku, je to prvé „kolečko“ cez 5 elementov v 7 ročných intervaloch, potom jeho produkcia klesá a po druhom „kole“, teda po 70 tke ho vyrobí minimum. Čo z toho vyplýva? Po 35 ke minimálne raz do roka 35 dňovú kúru s Q10 a po 70 ke dva až trikrát v roku


Ako spolu súvisia kyslík v krvi a covid-19?

Vďaka krvnému farbivu, hemoglobínu, je kyslík prenášaný krvným obehom do celého organizmu. Okysličená krv potom zásobuje všetky orgány v tele, vrátane pľúc. Vírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie covid-19, prenos kyslíka krvou dokáže ovplyvniť. Pacientom potom spôsobuje dýchacie ťažkosti − nedostatok kyslíka v krvi ovplyvňuje nielen pľúca, ale aj ostatné orgány v tele.

Nárast infarktov o 6% za minulý rok


ZDROJ: NCZI

Poďakovanie za informácie patrí – Zákaznícka podpora: PharmDr. Miroslava Ondrejcová
Členka poradenského tímu pre výživu Activstar

– Od r. 1978 do r.2020 stúpli nádorové ochorenia 3 násobne

– v r. 2022 bol dôvod hospitalizácie 1. obehová sústava – teda cievne problémy, infarkty a 3. miesto nádory,  keď to rozoberiem podrobnejšie

4. miesto zlyhanie srdca – pričom každý 7 mi zomrie

5. miesto mozgový infarkt

6. miesto akútny infarkt myokardu, pričom prvé tri miesta sú bežné okolnosti ako napr. pôrody

výskyt – nádory 1. miesto koža, 2. prsník, 3. hrubé črevo, 4. miesto prostata, výrazný nárast nádorovych ochorení po 45roku života – dôležitá prevencia.


Pandémia skrátila predpokladanú dĺžku života takmer v polovici členských štátov. Slovensko drží smutný rekord – dnes narodené deti budú podľa štatistických odhadov žiť o dva roky menej.

Stredná dĺžka života v Európe rástla od 60. rokov minulého storočia, priemerne o dva roky za desaťročie. Najnovšie údaje Eurostatu však naznačujú, že stredná dĺžka života sa vo viacerých členských štátoch EÚ zastavila alebo dokonca klesla. Vo väčšine západných členských štátov sa očakávaná dĺžka života vrátila na úroveň spred pandémie COVID-19.

Vo východoeurópskych štátoch, ktorých vlny pandémie zasiahli s oneskorením, sa zotavenie pravdepodobne ešte nepretavilo do údajov, konštatuje Eurostat.

Stredná dĺžka života pri narodení je priemerný počet rokov, ktoré by prežilo novonarodené dieťa, ak by bolo vystavené súčasným podmienkam úmrtnosti počas zvyšku svojho života. Pandémia COVID-19, ktorá začala v roku 2020, skrátila strednú dĺžku života pri narodení takmer v polovici členských štátov EÚ. Najhoršie sú na tom z celej európskej dvadsaťsedmičky Slovensko a Bulharsko, kde sa predpokladaná dĺžka života skrátila o 2,2 roka v porovnaní s rokom 2020. https://euractiv.sk/section/spolocnost/news/na-slovensku-klesla-ocakavana-dlzka-zivota-najviac-z-celej-unie/


Alarmujúce čísla z Izraela: Infarkty a zástavy srdca explodujú u mladších ľudí, ktorí boli očkovaní

Existujú znepokojujúce skutočnosti, ktoré oznámil profesor Retsef Levi zo Sloan School of Management na svetoznámom MIT v Massachusetts (USA) – na základe nedávno publikovanej izraelskej štúdie . V dôsledku očkovania proti Covid v Izraeli (60 percent populácie je už plne očkovaných, viac ako 80 percent raz) dochádza k nárastu počtu vážnych následkov očkovania a poškodenia s klinickým alebo dokonca intenzívnym medicínskym významom.

Napríklad u 16-29 ročných očkovaných bol zaznamenaný 25-percentný nárast zástavy srdca a infarktu. Infarkt sa zvýšil až o 83,6 percenta u očkovaných žien vo vekovej skupine 20-29 rokov.


Ako sa staráme o naše cievy, srdce, mozog?
Slúžia nám 24 hodín, 1 440 minút, 86 400 sekúnd denne.
Bez nich by sme tu neboli. Je naša starostlivosť adekvátna ich výkonu?
Máj je ideálnym obdobím, kedy by ste sa mali zamerať na svoj cievny systém.
Srdcovocievne (kardiovaskulárne) choroby patria k dominantným chorobám obehovej sústavy.
Aj napriek preventívnym opatreniam umiera v súčasnosti na kardiovaskulárne choroby stále viac ľudí ako na všetky typy nádorov.
Na Slovensku si udržujú svoje prvenstvo už od roku 1950.
Jednou z hlavných príčin srdcovocievnej choroby je ateroskleróza, ktorá vedie k postupnému zúženiu alebo úplnému uzáveru tepny.
Na steny ciev sa lepí cholesterol, kyselina močová, kreatinín či bilirubín aj bielkoviny krvnej plazmy.
Zdravé cievy regulujú krvný tlak, plynulé prúdenie krvi a rozvádzajú pulz – nárazy krvi zo srdca do najtenších kapilár.
No cievy s usadeninami strácajú pružnosť a nezvládajú svoju funkciu.
Zastúpi ich síce srdce, ktoré pracuje s vyšším nasadením, výsledkom je však vysoký krvný tlak, veľmi bežné civilizačné ochorenie.
Cievny systém sa skladá z tepien, žíl, vlásočníc a srdca.
Čo prispieva k zužovaniu ciev?
Slabá fyzická aktivita, fajčenie, nadváha, nezdravá výživa a následná vysoká hladina krvných tukov a cholesterolu, cukrovka, vysoký tlak, stres. Activ Omega vegan
Strava sa nám od 60-tých rokov minulého storočia výrazne zmenila. Pribudlo nám viac Omega 6 ktorá nahradila Omega 3 a nastal nepomer – stratila sa rovnováha medzi týmito dvomi Omegami.

Vedeli ste že, človek, ktorý sa lieči na vysoký tlak priemerne zaplatí 40€ mesačne za lieky, ktoré užíva celý život a ešte aj skôr zomrie. Stojí za prehodnotenie piť Activ NO drink popri liekoch na tlak a je šanca, že sa ich zbavíte na stálo.

Čo tak si dať radšej Activ NO každý deň + Activresveratrol vyjde ta to 62 € na predajnej cene, ale do roka sa dáš dokopy. Ako člena je to suma 44 €


Kardiovaskulárne ochorenia sú najčastejšou príčinou úmrtí u nás aj vo svete.
WHO udáva, že v roku 2016 zomrelo na srdcovo-cievne ochorenia 17,9 milióna ľudí, čo predstavuje 31 % z globálnej štatistky o úmrtiach.
Infarkt myokardu je akútna nekróza (odumretie) okrsku srdcového svalu (myokardu) následkom prerušenia prívodu krvi.
Dochádza k nemu náhlym uzáverom srdcovej (koronárnej) tepny, najčastejšie následkom trombózy, nasadajúcej na prasknutý aterosklerotický plát, čím zanikne protizrážanlivá ochrana endotelu tepny.
Ďalšou príčinou môže byť uzáver, spôsobený spasmom koronárnej tepny, zriedkavo iným materiálom alebo plynovou bublinkou (príhody pri potápaní).
Následkom uzatvorenia koronárnej tepny môže byť aj zástava obehu (náhla srdcová smrť) v dôsledku arytmie – fibrilácie komôr. Pokiaľ nie je krvný prúd v postihnutej tepne obnovený do 2 hodín, dochádzka k nevratnému poškodeniu svaloviny postihnutej časti srdca.
Obnovenie prietoku krvi aj po 2 hodinách je účelné, pretože časť svaloviny je nedokrvená len čiastočne a môže sa zotaviť aj po dlhšej dobe.
Rozhodujúcim faktorom pri liečbe akútneho infarktu myokardu je teda čas a pri podozrení treba vždy včas kontaktovať zdravotnícku záchrannú službu.
ICHS sa môže prejaviť rôznymi spôsobmi od bezpríznakovej až po náhlu srdcovú smrť.
Pri akútnej forme ischemickej choroby srdca môže nastať:
– nestabilná angina pectoris (bolesť na hrudníku, neodumiera sval),
– akútny infarkt myokardu (nastáva postupné odumieranie svalu),
– náhla srdcová smrť.
Infarkt myokardu je teda kritickým vyvrcholením ischemickej choroby srdca.
Pri akútnom infarkte myokardu odumiera sval postupne a poškodenie je už po nejakom čase nezvratné – práve preto je dôležité konať rýchlo, aby sa predišlo život ohrozujúcemu poškodeniu.
V spojení s infarktom sa často hovorí o bolesti na hrudníku, no akútna forma sa môže prejavovať širokou škálou príznakov. Niektoré z nich môžu dokonca evokovať nádchu (najmä u žien) či pálenie záhy.
Vo všeobecnosti sa však akútny infarkt opisuje týmito príznakmi:
* bolesť alebo tlak na hrudi,
* únava,
* ostrá bolesť vrchnej časti tela (chrbát, čeľusť…), ktorá trvá viac ako 15-20 minút poprípade odznie a vráti sa späť, nezaberajú na ňu analgetiká,
* dýchavica (pocit nedostatku vzduchu), alebo kašeľ,
* nevoľnosť, vracanie, studený pot,
úzkosť, búšenie srdca, opuch nôh.
Ak ste na sebe alebo blízkom spozorovali niektorý z príznakov (alebo kombináciu) a sú prítomné aj rizikové faktory, neváhajte a volajte rýchlu záchrannú pomoc.
Nie je infarkt ako infarkt a u každého môže nastať iné poškodenie a v inom rozsahu. Niekedy je prívod kyslíka a živín do srdca obmedzený, niekedy zastavený úplne, a preto je aj liečba akútneho infarktu myokardu individuálna. Ďalším dôležitým faktorom liečby je tiež čas.
Primárne sa však na potvrdenie diagnózy infarktu využíva EKG, podľa ktorého sa určí, o aký typ infarktu ide.
O kardiovaskulárnych ochoreniach sa hovorí ako o civilizačných chorobách, pretože postihujú značnú časť populácie. V drvivej väčšine vedú k ich vzniku faktory, ktoré sa dajú ovplyvniť.
Rizikové faktory pre vznik infarktu myokardu
Sú vcelku zhodné s rizikovými faktormi aterosklerózy:
* fajčenie
* porucha lipidového metabolizmu – * zvýšená hladina lipidov (tukových látok) v krvi
* zvýšený krvný tlak
* rodinná záťaž (mŕtvica a infarkt u pokrvných príbuzných)
* obezita abdominálneho typu
* nedostatočná pohybová aktivita
* psychosociálne faktory
* diabetes mellitus
* nadmerný konzum alkoholu
* vysoká zrážanlivosť krvi
Prevencia infarktu :
Lekári, žiaľ, nepoznajú podrobný proces vedúci k vzniku infarktu, a preto sa mu nedá úplne predchádzať. Rizikové faktory, ktoré spôsobujú ischemickú chorobu srdca sú však známe, a preto je prevencia najmä v rukách pacientov. Zdravá strava, optimálna váha, pravidelný pohyb, vynechanie alkoholu a fajčenia sú cestou k zdravému a dlhému životu, rovnako ako pravidelné preventívne prehliadky.
V prípade ľudí, ktorí sa liečia na vysoký krvný tlak, cukrovku, alebo majú genetické predispozície na srdcovo-cievne ochorenia, by sa ešte k vyššie spomenutým krokom mala pridať pravidelná návšteva kardiológa.
Takže myslieť preventívne je veľmi dôležité a zodpovedné.
Activstar poskytuje množstvo produktov na obehový systém, najzákladnejšie sú:
Zdroj web.

Vedeli ste, že, Slováci vo veku 55 rokov majú z celej EU najkratší vek zdravého dožitia. Štatistika je robená za posledných 10 rokov

Infomrácie o molekule NO a Covid 19. Chráň seba a rodinu.Chcem viac info

Touto sadou produktou pomôžete svojim cievam, tráveniu a črevám a doplnením tak potrebných minerálov a vitamínov.
OBJEDNAŤ – teraz zľava -3,20 €


Vedeli ste, že syntetický vitamín C výrazne zaťažuje vaše obličky.
Super náhrada, aj v prípade, že máte poruchu vstrebávania https://www.activstar.eu/product/activ_c_spray_50_ml_citrus

Výskumníci v Španielsku zistili, že až 82 % pacientov hospitalizovaných s ochorením Covid-19 má nízku hladinu vitamínu D. Aký vplyv má teda vitamín D na Covid-19? Mali by ho ľudia užívať ako prevenciu? Activ CALCIUM

V novej štúdii odborníci skúmali úrovne vitamínu D u 216 pacientov prijatých do nemocnice. Osem z desiatich pacientov malo nízke hladiny vitamínu D.

Vitamín D je nevyhnutný pre zdravé kosti a predpokladá sa, že má aj prospešný vplyv na imunitný systém. Existujú dôkazy, že dostatok vitamínu D môže človeka do istej miery ochrániť pred zápalmi dýchacích ciest.


Keď telo plynule zbavujeme toxínov, zápalov, ložísk baktérií a vírusov, parazitov a hlienov a, keď mu stále dodávame potrebné látky, tak sa cíti zdravo, s energiu a bez chorôb.
Podporujeme tak telo k tomu, aby bolo schopné samo sa brániť voči chorobám a poškodeniu. Toto je cesta k pevnému zdraviu, dostatku energie,
dobrej imunite a radostnému životu.

——————————————————————————

Zabudnutý objav nemeckého držiteľa Nobelovej ceny

Základná príčina rakoviny bola oficiálne objavená pred rokom 1923 a jej objaviteľ za to dostal Nobelovu cenu za medicínu. Vie o tom iba malý počet ľudí na svete, pretože táto pravda je pred verejnosťou, bohužiaľ, skrývanie. V roku 1931, nemecký vedec Otto Heinrich Warburg (1883-1970) dostal Nobelovu cenu za objavenie základné príčiny vzniku rakoviny. MUDr. Warburg objavil, že rakovina je výsledkom nefyziologického spôsobu života.

Nefyziologickým spôsobom stravovania (jeme prevažne stravu, ktorá organizmus okysľuje) a fyzickou nečinnosťou sa v tele vytvára kyslé prostredie slabo zásobované kyslíkom.

Kyslosť z buniek vytláča kyslík a nedostatok kyslíka v bunkách zase vytvára kyslé prostredie. MUDr. Warburg povedal: „Nedostatok kyslíka a zakyslenie sú dve strany tej istej mince: ak má niekto jedno, má i to druhé“. Ak ste veľa zakyslenie, automaticky vášmu organizmu chýba kyslík; a keď vám chýba kyslík, tak máte zakyslenie organizmus. Kyslé prostredie je prostredie bez kyslíka.

„Ak odstránite zdravej bunke 35% jej kyslíka, dokážete z nej urobiť rakovinovú bunku iba za dva dni“, tvrdil MUDr. Warburg. „Všetky normálne bunky majú maximálnu potrebu kyslíka, avšak nádorové bunky môžu žiť bez neho. To je pravidlo bez výnimky „.

Tkanivá s nádorom sú kyslé, zatiaľ čo tie zdravé sú zásadité
Vo svojom diele „Metabolizmus nádoru“ MUDr. Warburg uvádza, že všetky karcinogénne formy spĺňajú dve základné podmienky: kyslosť krvi a hypoxii (nedostatok kyslíka pre metabolizmus bunky).

Objavil, že nádorové bunky sú anaeróbne (nevdychujete kyslík) a že nemôžu prežiť v prítomnosti vysokých koncentrácií kyslíka. A že môžu prežiť len s pomocou glukózy a v prostredí bez kyslíka. Preto nádor nie je nič iné, než obranný mechanizmus, ktorého naše bunky používajú, aby prežili v kyslom prostredí, v ktorom je nedostatok kyslíka.

Zdravé bunky žijú v zásaditom prostredí bohatom na kyslík, ktoré umožňuje, aby mohli normálne fungovať. Nádorové bunky žijú v kyslom prostredí chudobnom na kyslík.

Kyslosť a zásaditosť organizmu je výsledkom stravy
Potom, čo je dokončený proces trávenia, vytvára potrava (podľa svojho nutričného profilu) podmienky pre kyslosť či zásaditosť v tele.

Jednoduchšie povedané, zásaditosť organizmu závisí na tom, čo jeme. Kyslé alebo zásadité prostredie sa meria pomocou pH stupnice od 0 do 14, kde 7 je neutrálna zónou. Od 0 do 7 ide o prostredie kyslé, od 7 do 14 zásadité. Aby naše bunky mohli dobre fungovať, potrebujú ľahko zásadité pH, málinko nad 7.

U zdravého človeka dosahuje pH v krvi 7,40 – 7,45. Krv sa neustále sama reguluje, aby neupadla do metabolickej kyslosti. Avšak niektoré potraviny krv okysľujú a znečisťujú organizmus.

Kyselinotvorné potraviny:

Rafinovaný cukor a jeho deriváty. Je zo všetkých potravín najhoršie, pretože neobsahuje bielkoviny, tuky, vitamíny ani minerály, ale len uhľohydráty, ktoré škodia pankrease. Jeho pH je 2,1 (veľmi kyslé).
Mäso (všetky druhy)
Výrobky živočíšneho pôvodu – mlieko, syry, smotana, jogurty atď.
rafinovaná soľ
Rafinovaná múka a všetky jej deriváty, ako sú cestoviny, torty, sušienky a pod.
chleba
margaríny
kofeín
alkohol
tabak
Všetky priemyselné a konzervované potraviny, ktoré obsahujú konzervanty, umelé farbivá a arómy, stabilizátory atď.
Antibiotiká a všeobecne všetky lieky
Zásadotvorné potraviny:

Všetka surová zelenina. Niektoré má síce kyslú chuť, ale v tele sa zmení a stane sa zásaditú.
Ovocie. Napríklad citrón dosahuje v tele veľmi vysokého stupňa zásaditosti (nenechajte sa zmiasť jeho veľmi kyslou chuťou).
Mandle. Sú veľmi zásadité.
Celozrnné obilniny: jedinou zásadotvorná obilninou je proso. Všetky ostatné obilniny sú ľahko kyslé, ale ideálna strava musí obsahovať aj určité percento kyselín, takže je dobré jesť aj trochu obilnín. Všetky obilniny sa musia jesť uvarené.
Med. Má veľmi vysokú zásaditosť.
Chlorofyl. Zelené rastliny obsahujú chlorofyl, ktorý je veľmi zásaditý.
Voda. Je dôležitá pre tvorbu kyslíka. Buďte stále dobre zavodnenie, pite vodu po malých dúškoch po celý deň.
Cvičenie. Cvičenie pomáha udržiavať zásaditosť organizmu, pretože rozvádza kyslík po celom tele. Sedavý spôsob života ničí život.
Chemoterapia nelieči, ale zhoršuje kyslosť organizmu
Chemoterapia okysľuje telo do tej miery, že telo musí siahnuť do svojich zásaditých rezerv, aby neutralizovalo kyslosť. Pritom musí obetovať minerály (vápnik, horčík, draslík), ktoré sa nachádzajú v kostiach, zuboch, končatinách, nechtoch a vlasoch. Preto vidíme zmeny na osobách, ktoré dostávajú chemoterapiu, okrem iného aj padanie vlasov. Ostatné lieky takisto zhoršujú kyslosť organizmu, takže je potrebné sa im vyhýbať, ako len je to možné.

Správna miera pH
Ako už bolo povedané, je úplne nemožné, aby rakovinu dostal človek, ktorý sa stravuje zdravo, pije veľa čistej vody a cvičí. Ak sa chcete správne stravovať, zaistite svojmu telu 60% zásadotvorné stravy a vyhýbajte sa výrobkom, ktoré sú z väčšej časti kyselinotvorné, ako sú sýtené nápoje, sladkosti a produkty rýchleho stravovania. Nepreháňajte to so soľou a používajte ju čo možno najmenej. Keď ste chorí, postarajte sa, aby vaša strava bola zásadotvorná aspoň z 80%. Ak máte nádor, tak sa snažte vytvoriť vo svojom tele čo možno najviac zásadité prostredie. Toho môžete dosiahnuť pomocou stravy, cvičenie, vyhýbanie sa stresu a doplňovaním chlorofylu.

názor odborníkov
„Všetka takzvaná prirodzená úmrtia nie sú nič iné, než konečná miera nasýtenia tela kyslosťou“, povedal George Crile z Clewelandu, jeden z najuznávanejších chirurgov na svete.

„Nespočetné názvy chorôb nie sú dôležité – dôležitá je skutočnosť, že všetky tie choroby majú rovnakú základnú príčinu: nadbytok kyslosti v tele.“ – MUDr. Theodore A. Baroody, v knihe „zvyšujte zásaditosť alebo zomri“ ( „Alcalize or Die“).

„Zvýšená kyslosť organizmu je príčinou všetkých degeneratívnych chorôb. Keď dôjde k porušeniu rovnováhy a organizmus začne ukladať kyslosť a toxické látky vo vyššej miere, než dokáže vylúčiť, potom sa objavujú choroby „- MUDr. Robert O. Young.

Zdroj celostnimedicina.cz


V zdraví sa dožiť primeraného veku, alebo čo vieme odvrátiť…

Dožiť sa v zdraví, fyzickej sile vysokého veku je prianím každého z nás. Naše telo je taký čarovný palác plný kúziel, v ktorom prebývame celý život. Nedá sa vymeniť, ale dá sa ho milovať, chrániť, rozmaznávať, počúvať ho. Preto by sme sa mali snažiť udržiavať ho v čo najlepšom stave.

Štatistiky však hovoria niečo iné a je na čase zmeniť to, ak sa nechceme trápiť s chorobami, ktoré si viac menej privodzujeme sami. Niekedy z nevedomosti, no často z ľahostajnosť, nevšímavosti  či precenenia vlastných limitov. Zlý štýl života –  stres, fajčenie, alkohol, málo pohybu, nezdravá strava, /cholesterol, obezita, vysoký krvný tlak, cukrovka…/

·        Každé úmrtie pred 75.rokom života sa dá považovať za odvrátiteľné. Na Slovensku takto zomrie okolo 9 tisíc ľudí, ktorí sa mohli tešiť zo života. To je 168 ľudí na 100-tisíc obyvateľov. Je to dvojnásobok priemeru v EÚ ( 76/100.tis.).

Čo sú to vlastne tie odvrátiteľné úmrtia, na ktoré sa predčasne umiera ?

Na Slovensku až 30-tisíc ľudí zomrie ročne na srdcovo-cievne ochorenia t.j. 52% zo všetkých úmrtí, t.j 3x viac ako napr. vo Francúzsku.

Srdcový infarkt postihuje až 32% u ľudí vo veku pod 75 rokov – 50% zomiera do 4 rokov po hospitalizácii.

Rizikové faktory:%

vysoká hladina krvných tukov – cholesterolu – „zlého“ LDH  nad 3,0 mmol/L– cholesterol sa usadzuje na stenách ciev a znižuje ich priechodnosť, výsledok je zatvrdnutie tepien-ateroskleróza. Každé zníženie o 1 mmno/L znižuje riziko mŕtvice/ infarktu o 23% a tým aj dĺžku života.

aterioskleróza – upchávanie tepien tukovými látkami (plaky, aterómy). Tepna stratí elasticitu, zatvrdne, zúži a obmedzí prísun kyslíka do orgánov. Často následne vznikajú krvné zrazeniny, ktoré úplne zablokujú prísun krvi do srdca = infarkt, alebo mozgu = mozgová príhoda, môže sa upchať ktorákoľvek tepna v tela – nohy, obličky, oko …

hypertenzia – vysoký krvný tlak viac ako 140/90 mmHg, ako dôsledok zúženia alebo tuhnutia ciev, tlak je na vnútornú stranu ciev vysoký, čo môže spôsobiť poškodenie tepny, jej prasknutie a krvácanie (infarkt, mozgová príhoda). Takmer 2 milióny ľudí trpí hypertenziou a polovica ani o tom nevie.

Ischemická choroba srdca  ICHS

Ide o nedokrvenie srdcového svalu kyslíkom, keď sú poškodené cievy vyživujúce srdce  najmä aterosklerózou. Tento stav spôsobuje pálčivú ostrú bolesť za hrudnou kosťou a arytmie – angína pectoris až infarkt. Na toto ochorenie ročne zomrie 433 ľudí/10tis.

Srdcový infarkt

Vzniká náhle, alebo postupne keď sa zníži prietok krvi koronárnymi cievami privádzajúcimi okysličenú krv do srdca. Je sprevádzaný bolesťou v hrudi, úzkosťou, potením s pocitom nedostatku vzduchu. Niekedy je bolesť neurčitá s miernym tlakom na hrudníku, čo vedie k podceneniu možných následkov. Srdcový infarkt je najčastejšou príčinou úmrtia dospelých – 32%

Srdcové zlyhávanie

Ide o dlhšie trvajúci problém, kedy srdce už nevládze uspokojiť potreby tela na prívod kyslíka, človek je dýchavičný, unavený, opúchajú mu členky, celé nohy. Trojnásobný každoročný nárast úmrtí.

Cievna mozgová príhoda

Vzniká upchatím cievy (krvnou zrazeninou, zápalovým procesom, úrazom), kedy sa preruší prívod krvi a živín do ktorejkoľvek časti mozgu, alebo poškodená cieva praskne a zaleje mozog. Nedokrvenie mozgu spôsobuje smrť mozgových buniek s následnými komplikáciami (ochrnutie, strata reči, mentálne poruchy) až smrť človeka.

Rizikové faktory srdcovo cievnych ochorení

1.      Neovplyvniteľné – rodinná anamnéza, vek, pohlavie

2.      Ovplyvniteľné – fajčenie, nadváha, obezita, alkohol, cukrovka, vysoký cholesterol, vysoký tlak, nedostatok pohybu, stres….

Vek – s pribúdajúcim vekom prirodzene srdce a cievy slabnú, sú vekom opotrebované

Pohlavie  – Muži majú  všeobecne vyššie riziko ochorenia srdca
–  Ženy až po menopauze sa zvyšuje riziko

RA – pokiaľ sa v rodine vyskytla ICHS, hrozí aj vám, najmä ak sa ochorenie objavilo u priamych príbuzných v mladšom veku – u mužov pred 55. rokom života, u žien pred 65. rokom života

Vysoká hladina cholesterolu v krvi – zvyšuje riziko tvorby usadenín v cievach a k vzniku aterosklerózy. Cievy sa zanášajú rovnako pri vysokej hladine LDH (zlý), alebo nízkej hladine HDL(dobrého) cholesterolu

Fajčenie – nikotín sťahuje cievy , oxid uhoľnatý ničí výstelku ciev (ateroskleróza), riziko infarktu

Cukrovka – zvyšuje riziko ochorenia srdca a ciev – spojené s vysokým tlakom, obezitou, stravovaním

Vysoký krvný tlak – hlavne neliečený poškodzuje cievy, srdce, pľúca

Obezita – priama záťaž srdca, ciev a vysoké % úmrtnosti ( +vysoký tlak, cukrovka, cholesterol…)

Zlé stravovanie – zaťažuje srdce, cievy – nepravidelnosť, nočné jedlo, cukry, tuky, soľ, alkohol,

Nedostatok fyzickej aktivity – málo pohybu vedie k vzniku ochorení srdca a pridružených chorôb

Zdravý životný štýl

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie je zdravie ľudí ovplyvnené:

10-15%  úrovňou zdravotníctva

10-15%  genetickou výbavou

20-25%  prostredím, v ktorom žijeme

50-60%  spôsobom života, ktorý určuje aké kvalitné bude naše
zdravie v budúcnosti

Stravovacie návyky – hlavná investícia k dlhovekosti, správna výživa upevňuje zdravie, zvyšuje fyzickú a psychickú aktivitu, je podmienkou prevencie a liečby niektorých chorôb. 20-60% sa podieľa na vzniku srdcovocievnych a nádorových ochorení.

Strava má byť pestrá, pravidelná, má obsahovať všetky nevyhnutné živiny v primeranom množstve, bohatá na ovocie, zeleninu, strukoviny, celozrnné obilniny, rastlinné tuky, ryby, hydinu. Obmedziť konzumáciu tučného mäsa, prepálených tukov, sladkostí..

Fyzická aktivita – pomáha udržať správnu telesnú hmotnosť, stav svaloviny, elasticitu, doporučuje sa 30 – 60min. cvičenie denne , alebo 10 minút  fyzickej aktivity – plávanie, chôdza, bicyklovanie… Pri problémoch so srdcom, tlakom sa treba o záťaži a vhodnom type cvičenia dohodnúť s lekárom, alebo fyzioterapeutom.

Muži, ktorí majú obvod pása nad 101 cm a ženy nad 88 cm majú nadváhu a zvyšujú si riziko ochorenia srdca

Zdravý životný štýl potrebuje dobrú motiváciu, ktorou je určite snaha byť dlhodobo zdravý, fyzicky a mentálne zdatný. Je potrebné minimalizovať stres relaxačnými cvičeniami, jogou, thai chi, tancom, prechádzkami, správnym dýchaním.. Dopriať si masáž, posedenie s priateľmi, venovať sa záľubám, dopriať si kvalitné striedme jedlo či pohár dobrého vína /resveratrol/, vitamíny, lúštiť križovky…, veď všetci vieme čo nám robí radosť zo života, tak si ju doprajme.

Upozornenie. Tento materiál nie je možné voľne šíriť bez predošlého písomného súhlasu majiteľa ,,Activstar academy,, Spoločnosť Activstar si vyhradzuje všetky práva. Slúži výhradne na vzdelávacie účely

Zároveň upozorňujeme, že postupy v tomto materiály nezaručujú úspech v spoločnosti Activstar, ale mnohým partnerom spoločnosti Activstar pomohli v kariérnom raste v dosahovaných výsledkoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *